HATAY’A GÜMÜŞ MADALYA BAHÇEŞEHİR’DEN

  • Eklenme Tarihi :25.07.2022 | 11:30

33. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil eden Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Abdullah Akif Çelikkaya gümüş madalya ile ülkemizi gururlandırdı.

HATAY’A  GÜMÜŞ MADALYA BAHÇEŞEHİR’DEN

Ermenistan Erivan’da düzenlenen 63 ülke ve 237 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen 33. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil eden Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Abdullah Akif Çelikkaya gümüş madalya ile ülkemizi gururlandırdı.

Akif Çelikkaya bu sürecin başlangıcında biraz zorlandığını, fakat TÜBİTAK kamplarına katıldıktan sonra sürece alıştığını ifade etti. Hem okul derslerini, hem YKS hazırlığı,  hem de olimpiyat hazırlığını üç koldan yürüten Çelikkaya ; ailesinin, okulunun  ve öğretmenlerinin bu anlamda çok destek olduğunu, bu destek ile olimpiyatta aldığı gümüş madalyayı, YKS’de Türkiye 722. olarak  taçlandırdığını,  bu başarıdan dolayı aldığı ek puanla( puanı 565 oldu) ,Türkiye sıralamasında  ilk 3’ e girip, istediği Tıp Fakültesine yerleşebileceğini söyledi.

 Lise Müdürü Aytaç Erdoğan elde ettikleri bu başarının perde arkasında; Akif’in iki yıldır sürdürdüğü yoğun hazırlıkların olduğunu ifade etti. Akif ile başlayan serüvende  bilim alanında başarılı öğrenciler yetiştirmek için akademik ve sosyal olarak desteğin önemine dikkat çeken ERDOĞAN, Hatay İli ve Bahçeşehir Koleji adına   öğrencilerinin başarısı ile gurur duyduklarını , Akif’e eğitim ve öğretim  hayatında başarılar dileyerek,  öğrencilerimizin bundan sonraki  bilim olimpiyatlarına hazırlanmaları için desteklerini sürdüreceklerini belirtti. (Haber Merkezi)