HATAY VAKFI GENÇLERİ AĞIRLADI

  • Eklenme Tarihi :13.11.2023 | 15:37
  • Muhabir :Hatay Gazetesi

HATAY VAKFI GENÇLERİ AĞIRLADI

Başkanlığını hayırsever iş insanı İhsan Aydeğer’in yaptığı ve Hatay’a değer katma amacıyla tamamı ülke çapında isim yapmış gönüllülerden oluşan Hatay Vakfı, gençliği geleceğe hazırlayacak.

 

Hatay Vakfı, Türkiye Ulusal Ajansı'nın desteklediği Esc30 Dayanışma Projesi ile yüzlerce genci ağırladı. 'Geleceğimiz Gençlerle Adım Adım İleriye Proje faaliyeti Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Kazım Arıcan ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Gençler, programda ortak çalışma alanlarının oluşumunu ve uzaktan eğitime geçişle birlikte yaşadıkları sıkıntıları ve konu ile ilgili beklentilerini açıkladılar.

VAKIF YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

'Geleceğimiz Gençlerle Adım Adım İleriye En İyiye proje faaliyeti sonrası gençlere Ecas sistemine kayıt olma, Gençlik Portalına Kayıt olma ve Yurt dışında gönüllü olarak başvuru yapabilmenin yolları aktarıldı. Bunun yanı sıra öğrencilere Esc30 Dayanışma Projesi için STK ve Kurum olmaksızın Türkiye Ulusal Ajansı'na proje başvuru yapabilmeleri gösterildi. Faaliyet sonunda her grup Esc30 Dayanışma Projesi oluşturup sundu. Yeni dönemde genç gruplar olarak Esc30 Dayanışma Projesine başvurularını yapacaklarını kaydeden öğrenciler, projede emeği geçen başta Hatay Vakfı Başkanı İhsan Aydeğer olmak üzere tüm vakıf yöneticilerine teşekkürlerini sundular.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Proje eğitim ve Genç Liderler Topluluğu ile Fikir Platformu Öğrenci Topluluğu katkılarıyla gerçekleşen projeye katılan öğrencilere Youthpass belgeleri takdim edildi.

Programda ayrıca Hataylı Prof. Dr. Emre Huri de konuşma gerçekleştirdi