Hatay İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı!

  • Eklenme Tarihi :04.11.2022 | 15:00

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 4. Olağan Toplantısı Hatay Vali Yardımcısı Emin Sait Karahaliloğlu başkanlığında, Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hüsnü Çelik ve kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Hatay İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı!

 

İl genelinde gerçekleştirilen istihdamı arttırmaya yönelik faaliyetlerin görüşüldüğü ve yapılan çalışmaların değerlendirildiği İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 4. Olağan Toplantısı Hatay Vali Yardımcısı Emin Sait Karahaliloğlu başkanlığında, Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hüsnü Çelik ve kurul üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Karahaliloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Hatay Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün Ekim 2022 dönemi faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapılırken, 2022 yıl sonuna kadar sanal olarak düzenlenmesi planlanan Hatay İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (HİKAF) hakkında bilgilendirme gerçekleştirildi. Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Yaşam Koşullarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) uygulama süreci hakkında sunumlar gerçekleştirilirken, Hatay Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün gündemi de görüşüldü. Yapılan bilgilendirmelerin ardından toplantı sona erdi.