HADO KONUSUNDA MECLİSE BİLGİ VERİLDİ

  • Eklenme Tarihi :16.05.2022 | 10:50

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 2022 yılı mayıs ayı toplantısı Başkan Vekili Fedai Yücedal yönetiminde gerçekleştirildi.

HADO KONUSUNDA MECLİSE BİLGİ VERİLDİ

Gündem maddelerine geçilmeden önce HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda ilk seferini yapacak Hatay Deniz Otobüsü hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

İlk seferin Arsuz’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapılacağını söyleyen Açık, “19 Mayıs saat 11.00’de Kıbrıs gazilerimizle, meclis üyelerimizle ve STK temsilcilerimizle, muhtarlarımızla birlikte ilk seferimizi Girne’ye gerçekleştireceğiz. Girne Belediyesinin hazırlayacağı programa katılacağız. Programımıza KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ı ve milletvekillerini davet edeceğiz” dedi.

Bilet fiyatları ve seferler hakkında da konuşan Açık, “Bilet fiyatları siviller için 750, öğrenciler için 500 Türk lirası olacak. Seferler haftada iki gün olacak ve yolculuk yaklaşık 5 saat sürecek. Hepimize hayırlı olsun” dedi. Açık’ın konuşmalarının ardından meclis gündem maddeleri görüşüldü. Mayıs ayı meclis toplantısının ikinci birleşimi 18 Mayıs Çarşamba günü saat 14.00’te yapılacak. (Haber Merkezi)