GÜNAL: ÜÇ FİDAN YÜREKLERİMİZDE BÜYÜYOR

  • Eklenme Tarihi :06.05.2022 | 11:24

EĞİTİM-İş Hatay 1 Nolu Şubesi Başkanı Mustafa Günal, 12 Mart cuntası döneminde, onların idamına onay verenlerin isimlerinin kaybolup gittiğini, üç fidanın milyonların yüreğinde, bilincinde ve mücadelesinde büyüdüğünü bildirdi.

GÜNAL: ÜÇ FİDAN YÜREKLERİMİZDE BÜYÜYOR

Günal, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın, idam edilişlerinin 50. Yıldönümü dolayı ile yaptığı yazılı açıklamasında, “ 12 Mart faşist cuntası döneminde, onların idamına onay verenlerin ismi kaybolup giderken, üç fidan milyonların yüreğinde, bilincinde ve mücadelesinde büyümektedir.” dedi.

 

YANILDIKLARI ORTADA

50 yıl önce üç fidanı darağacına göndererek işçi ve emekçilere gözdağı verebileceğini, yükselen kitle hareketlerini engelleyebileceğini ve halkın cesaretini kırabileceğini düşünenlerin yanıldıklarının bugün ortada olduğunu belirten Günal, “Dün Deniz'lerin bozguna uğrattığı 6.Filo geldiğinde şükür namazı kılanlar bugün iktidar koltuklarında antiemperyalist maskesinin ardına gizlense de, bu halk antiemperyalist mücadelenin nasıl olduğunu Deniz'lerden görmüş, öğrenmiştir.”

HER ZAMANKİNDEN DAHA AĞIR

“Yanlış dış politikalar sonucunda emperyalistlerin ülkemizin iç meselelerine ve tarihine dair yorum yapma haddini kendinde bulduğu, mutlak bir kazanım ve ülke bağımsızlığının önemli nişanelerinden biri olan Lozan Anlaşması'nın iftiralarla karalandığı, Boğazlardaki hakimiyetin sembolü olan Montrö'nün kaldırılmasına dair kamuoyunun nabzının yoklandığı bugünlerde Deniz'lerin rotasının değeri daha da iyi anlaşılmaktadır. Bugün tam bağımsız Türkiye'ye dair özlem, her zamankinden daha ağırdır.”

ONLARIN SEVDASI BİZİM SEVDAMIZDIR

“Son nefeslerinde dahi “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” diyen "Tam Bağımsız Türkiye" sloganını  belleklere kazıyan, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, bugün ülkenin dört bir yanında filizlenen umuttur, iradedir, cesarettir, haykırıştır. Bugün onların bize bıraktığı miras, Türkiye’nin dört bir yanında yüzbinlerin türküsü, sloganıdır. Üç fidanımız ve savundukları düşünceler, sınıfsız, sömürüsüz ve eşit bir toplum için tam bağımsız bir Türkiye sevdası yaşıyor, yaşamaya da devam edecek. Deniz, Yusuf ve Hüseyin’in anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. Onların sevdası bizim sevdamızdır.” dedi. (Haber Merkezi)