GÜNAL: HAZİRAN’DA ÖLMEK ZOR

  • Eklenme Tarihi :07.06.2022 | 10:57

EĞİTİM-İş Hatay 1 Nolu Şubesi Haziran’da Ölmek zor adlı bir etkinlik düzenledi.

GÜNAL: HAZİRAN’DA ÖLMEK ZOR

Düzenlenen etkinlikte konuşan Mustafa Günal, “Nazım Hikmet, Ahmet Arif ve Orhan Kemal. Devrimci mücadeleye yaşamlarını adayan ve aynı zamanda kalemlerini devrimci mücadelenin yoluna hasreden bu üç devrimci sanatçı onurlu bir kavganın sesi olarak bugün hala o kavganın içinde yaşıyor.” dedi.

 

ONLARIN ESERLERİNDEN ÖĞRENECEKLER

Gelecek kuşakların zalimin zulmüne karşı direnmenin onurunu onların eserlerinden öğreneceklerini belirten Günal, “Bu üç yiğit devrimci sanatçı; kavgaya adanmış yürekleri ve yaşamları ile dilden dile, elden ele dolaşan eserleri ile kavganın kızıllığında yaşamaya devam ediyorlar. Gelecek kuşaklarda onların adlarını anmaya devam edecek. Nazım’ın dediği gibi işçi sınıfı nasırlı elleriyle toprağa basıp doğrulduğu ana dek eserleri bizlerin ellerinde kavganın sıcaklığını taşıyacak ancak, “O an” dan sonra gelecek kuşaklar ise kapitalist sistemin yaşattığı acıları, zalimin zulmüne karşı direnmenin onurunu onların eserlerinden öğrenecekler.”

BİR KEZ DAHA ANILARI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM

Gezi parkında sokaklara cesaret taşıyan, balkonundan tencere tava ile karanlığa ses taşıyan, gaz yiyen, şiddet gören, yaralanan ve yaşamını kalbimizin ortasına bırakan o güzel insanları Abdullah Cömert’i, Ahmet Atakan’ı, Ali İsmail Korkmaz’ı; tüm gezi şehitlerimizi ve 2013 Haziranı saygıyla anıyorum.” Diye konuştu.

Mustafa Günal’ın yaptığı konuşmanın ardından Eğitim İş Hatay Şube Şiir ve Müzik Topluluğu etkinlikte konser verdi. (Haber Merkezi)