GÖRÜŞLERİMİZ FARKLI OLSADA ACILARIMIZ AYNI

  • Eklenme Tarihi :27.05.2023 | 11:07

Memur Sendikaları Konfederasyonu Hatay il Temsilcisi İsmail Bayrakdar, depremin kendilerine görüşlerin farklı olsa da gözyaşlarının renginin ve acılarının aynı olduğunu öğrettiğini bildirdi.

GÖRÜŞLERİMİZ FARKLI OLSADA ACILARIMIZ AYNI

Türkiye’de çeşitli il ve ilçelerinde 15 Mayıs itibari ile sendikaların üye sayılarının belirlenip mutabakatlar imzalandığını hatırlatan Bayraktar, Yetkili olan,  en fazla üyeye sahip olan sendikalar sosyal medya üzerinden paylaşımlar yaparak sendikal başarılarını üyelerine ve kamuoyuna duyuruyorlar. Bizler de geçen yıllarda benzer paylaşımlar yapmıştık.” dedi.

HATAY’A FELAKETİ YAŞATTI

Asrın felaketi diye adlandırdığıkları 6 Şubat depremi ve daha sonrasındaki depremlerin 11 ili etkilediğini, ama Hatay'a kıyameti yaşattığını hatırlatan Bayrakdar, “Deprem; görüşlerimiz farklı olsa da gözyaşımızın renginin aynı olduğunu, acılarımızın aynı olduğunu öğretti bizlere. Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen,Eğitim Sen, Eğitim İş, Teç Sen,Hürriyetçi Eğitim Sen ve diğer sendikalarımıza üye olan ve olmayan bütün hemşehrilerimiz birbirinin yardımına koştular. Birbirlerinin acılarını paylaştılar. 380 civarı eğitim çalışanını maalesef depremde kaybettik.”

BİRLİKTE YAŞADIK BİRLİKTE ÜŞÜDÜK

“Bem  Bir Sen Hatay Şube Başkanımız Ömer Yarar, Eğitim Bir Sen bir önceki dönem İskenderun ilçe başkanımız  Hikmet Altunsöz, Kamu Sen Hatay il Temsilcisi Hayri Şahin , Türk Eğitim Sen Hatay 1 nolu şube yönetim kurulu üyesi Fatih Mehmet Akyürek ,Eğitim İş yönetim kurulu üyesi Onur Alkaya kaybettiğimiz sendikacı arkadaşlarımızdı. Hangi sendikadan olduklarının bir önemi var mı? Öğrencilerimizi, velilerimizi 25.000 civarı insanımızı kaybettik biz. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. 7.8'in 7.6'nın ve 6.4'ün bütün şiddetini birlikte yaşadık birlikte üşüdük biz.”

BATTANİYEMİZİ BİRLİKTE PAYLAŞTIK

“Ekmeğimizi, suyumuzu elbisemizi, battaniyemizi birbirimizle paylaştık biz. Depremden sonra savrulduk ülkemizin dört bir yanına. Biz kaybettiğimizde anladık ne kadar büyük bir zenginlik içerisinde olduğumuzu. Hatay şehrinin güzelliklerini, insanımızın güzelliklerini kaybettiğimizde anladık ve fark ettik. Temsil ettiğimiz kesim özelde Eğitim Çalışanları genelde Kamu çalışanlarının tamamı büyük bir travma geçirmişti. Yakınını kaybetmiş olanlar, evini barkını kaybetmiş olanlar artık bu şehirde durmak istemiyorlardı.” dedi.

İNSANIMIZI SEVİYORUZ

İnsanları çok sevdiklerini belirten Bayrakdar, “Böyle bir ortamda depremzede olmamıza rağmen bizlere ulaşan üyemiz olsun olmasın tüm depremzede kardeşlerimize yardımcı olmaya çalıştık. Mağduriyetlerini en yüksek sesle dile getirmeye özen gösterdik. Ne kadar başarabildik bilmiyorum. Depremzede olmamıza rağmen yukarıda isimlerini saydığımız sendikaların temsilcileri başkanları ellerinden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalıştılar. Böyle bir ortamda kimin yetkili olduğunu ne önemi var? İnsanımızı seviyoruz. “ dedi. (Haber Merkezi)