Göçmen kaçakçılığı yapan şahıslara operasyon

  • Eklenme Tarihi :01.04.2024 | 11:47
  • Muhabir :YASER ÇAPAROĞLU

Göçmen kaçakçılığı yapan şahıslara operasyon

Hatay'da polis ekiplerinin çalışmaları kapsamında 25 göçmen yakalandı. Olayla ilgili göçmenlerin barınma ve nakillerini sağlayan iki kişi tutuklandı.Hatay Emniyet Müdürlüğü ekipleri, insan kaçakçılığına yönelik yaptığı çalışmalar neticesinde Belen’de durdurdukları bir araçta, yaptıkları aramada ülkeye kaçak yollarla girdikleri belirlenen  8 yabancı uyruklu şahıs ile il dışına çıkmak için Antakya otogarı çıkışında bekleyen 5yabancı uyruklu şahıs ve Kuzeytepe Mahallesi'nde bir metruk bina içinde saklanan 3 yabancı uyruklu şahıs olmak üzere 16 yabancı uyruklu şahıs  yakalandı.

Ayrıca Antakya-Belen istikametinde polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan ve kovalamaca sonucu durdurulan araçta yapılan aramada 9 göçmen şahıs yakalandı. Olaylarla ilgili kaçak göçmen şahısların barınma ve nakillerini sağlayan A.D. ve N.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Baskınla yakalanan göçmen şahıslar işlemleri sonrasında İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edilirken araçtan inip yaya olarak kaçan yabancı uyruklu S.E'yi yakalama çalışmaları devam ediyor.

Haberin Videosu