GERİDE SADECE LEZZET KALDI

  • Eklenme Tarihi :24.05.2022 | 12:16

Hatay Valiliği himayelerinde Antakya Belediyesi ev sahipliğinde, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile Hatay Gastronomi ve Turizm Derneği tarafından organize edilen “Antakya Lezzet Festivali” unutulmaz bir festival coşkusu ile gerçekleştirildi.

GERİDE SADECE LEZZET KALDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Parkı içerisinde gerçekleştirilen festivale Hatay Valisi Rahmi Doğan ve eşi Gülden Gülüzar Doğan, AK Parti Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Belediye Başkanları İzzettin Yılmaz, Ayhan Yavuz, Fatih Tosyalı, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay Gastronomi Derneği Başkanı Mehmet Saltan, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Zehra Eren, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, oda ve dernek başkanları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

 

Festival Bandosu ve Kortej ile Açılış Yapıldı

WORKSHOP ETKİNLİKLERİ İLGİ GÖRDÜ

Antakya Belediyesi ev sahipliğinde organize edilen workshop etkinlikleri ile vatandaşlar Antakya’nın en lezzetli yemeklerini yaparak birbirleri ile yarıştılar. Workshop etkinliklerinde ve tanıtım programlarında hazırlanan ikramlar festival alanında bulunan tüm ziyaretçilere dağıtıldı.

Türkiye’nin En Ünlü Youtube ve İnstagram Fenomenleri Festivale Katıldı

YOUTUBER TANITIMA DESTEK VERDİ

Antakya’yı ve lezzet festivalini tanıtmak için şehre davet edilen Türkiye’nin en ünlü youtuber ve influencerları yaptıkları canlı yayınlarla şehrimizin tanıtımına katkı sağladılar. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ile de bir araya gelen ünlü isimler, Festivali ve yanı sıra Antakya Yemeklerini çok beğendiklerini ifade ederek teşekkürlerini ilettiler. @bogazişi Cemil Yüzer, @gezentimsah Buğra Karaman, @endermutfakta Ender Şire, @tadimnotlari Niyazi Sessaçar, @lezzetpesindebiriFatih Doğru, @kesfedenlerkulubuCem Öztürk, @izmirin_gurmesi Emre Koçak, @meshuryemekKoray Güngör, @yemeustasi Abdullah Yenier, @etbilimi Mustafa Necati Acarçiçek, @dunyayıgeziyor Özlem Tunca isimlerinin yer aldığı ekip festival süresince alandan ayrılmayarak sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundular.

Başkan Yılmaz tek tek ilgilendiği fenomenler ile yaptığı konuşmada, “Antakya’mızın tanıtımına desteklerinden dolayı youtuber ve influencerlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

YILMAZ 3 GÜN BOYUNCA ALANDAYDI

Başkan Yılmaz üç gün süren festival boyunca alandan hiç ayrılmadı. Festivalde stand açan esnaflarla sık sık sohbet eden Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, vatandaşlarla da bolca sohbet etti, hatıra fotoğrafları çekildi. Gelen tüm misafirlerle ilgilenen Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Antakya’nın ilk festivaline ev sahipliği yapıyor olmaktan mutluluk duyduğunu, bundan sonraki süreçlerde çok daha güzellerini yapmayı planladıklarını, şehrin turizmine katkı sağlayacak pek çok projede elini taşın altına koyan taraf olmaktan vazgeçmeyeceklerini ifade etti.

OĞUZHAN KOÇ KONSERİ RENKLİ GEÇTİ

Antakya Lezzet Festivali’nin son gününde sahne alan şarkıcı Oğuzhan Koç’un konseri binlerce vatandaşın yoğun ilgisi ile festivale adeta damga vurdu.

En sevilen şarkılarını seslendirerek Antakyalılara keyifli saatler yaşatan Oğuzhan Koç, sesi ve enerjisi ile dinleyenlerden büyük alkış aldı.

Konserin sonunda Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz şarkıcı Oğuzhan Koç’a çiçek takdiminde bulunarak teşekkürlerini iletti. (Haber Merkezi)