Genç Yazarlar, Yazının Büyüsünü Keşfetti

  • Eklenme Tarihi :28.04.2022 | 09:41

11 Şubat’ta genç yazar adaylarıyla başlatılan e-Twinning projesi “Genç Yazarlar Kulübü”, 8 okul, 9 öğretmen,1 idareci ve 71 öğrenciyle keyifli; bir o kadar da verimli bir çalışmaya imza attı.

Genç Yazarlar, Yazının Büyüsünü Keşfetti

Kurucu Proje ortakları Harbiye Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Mehmet Gün, Antakya Küçükdalyan Mahmut Yarım Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Ümit Şen;  diğer proje üyeleri Harbiye Kazım Karabekir Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Kumriye Özden Kaynak, Harbiye Selman Nasır Eskiocak Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Selim Kaynak, Harbiye Kazım Karabekir İlkokulu Sınıf Öğretmeni Selda Yarım, Gümüşgöze Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Sibel Ulu Aşkar, İstanbul Nimetullah Mahruki İlkokulu Sınıf Öğretmeni Derya Çakır Sekirden, Bodrum Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hülya Danışman, Bodrum Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu Bilişim ve Teknolojileri Öğretmeni Nihal Güzel Eryılmaz, Antakya Cengiz Topel İlkokulu Sınıf Öğretmeni Özlem Ulaş öğrencileriyle beraber yazma etkinliklerinin yanında güvenli internet kullanımına ve teknolojinin verimli kullanımına yönelik billgilendirme çalışmaları yaptılar.

Genç Yazarlar Kulübü projesinin Kurucu Üyesi ve Harbiye Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Mehmet Gün, Genç Yazarlar Kulübü ile öğrencilerin yani genç yazarların düş gücünü harekete geçirerek düşünme, sorgulama, yorumlama ve eleştirme becerilerini geliştirmeyi, kendi yapabileceklerinin farkına varmalarını hedeflediklerini, bu hedeflerini gerçekleştirmeye çalışırken 21. yy. becerileri açısından çok önemli olan teknoloji kullanım becerisini de geliştirmeyi ve web2 araçları ile tanışmalarını, bu sayede öğrencilerimizin teknolojiyi doğru şekilde kullanarak iletişim becerilerini üst seviyeye taşımayı amaçladıklarını ifade etti. “Hatay’dan Bodrum’a, oradan İstanbul’a uzanan projemizin kolları, birbirini kucaklayan genç yazarlarla onların hayal güçlerini harekete geçirecek idealist öğretmenleri bir araya getirdi. Bizler bu keyifli projeyi sonlandırırken aslında genç yazarlarımız, yazmaya ve yazının büyüsüyle yeni sayfalar açmaya asıl şimdi başlayacaklar.” sözleriyle konuşmasını bitirirken projelerinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. (TALİP KÖLEOĞLU)