Geleneksel Yaz Boz Tahtası Yöntemi Yaşatıyorlar

  • Eklenme Tarihi :27.01.2023 | 13:59

Şehrimizin soğuk mezeleri arasında zirvede yer alan Humus ve Bakla’yı 4 kuşaktır en leziz hali ile müşterilerine sunan Çayırcı Hasan Usta sipariş ve hesap olayında geleneksel yaz boz tahtasını kullanmaya devam ediyor.

Geleneksel Yaz Boz Tahtası Yöntemi Yaşatıyorlar

Teknolojinin tüm imkanlarının yer aldığı  işletmede günün ilk saatlerinde başlayan hareketlilik geleneksel yönteme saygı babında duvara asılı olan yaz boz tahtasına işaretleniyor.

Biz Babadan Böyle Gördük diyerek sözlerine başlayan Hasan Çayırcı açıklamasında:” 1953 yılında bu muhteşem  lezzeti yapmaya başlayan merhum Muharrem Çayırcı’dan  bayrağı devralan babamız rahmetli Halef Çayırcı’dan devraldığımız bayrağı en güzel biçimde taşımak adına dördüncü kuşak usta olan oğlum Halef ile birlikte var gücümüz ile çalışmaktayız. Bakla ve Humus lezzetinden asla taviz vermeyen işletmemiz aynı zamanda geleneksel yaz boz tahtası uygulamasından da vazgeçmemektedir. Allah’ımıza binlerce şükür olsun ki her türlü teknolojik imkanımız mevcuttur. Biz sadece kurucumuz rahmetli dedemizden ve babamızdan gördüğümüz öğrendiğimiz bu yöntemi yaşatma adına yaz boz tahtasından vazgeçmiyoruz. Aldığımız siparişler, gönderilen siparişler ve hesaplarımızı an be an yazdığımız yaz boz tahtamızda bugüne kadar hesabımız hiç şaşmadı bundan sonra da şaşmayacaktır. Bize göre çok normal olan bu uygulama doğal olarak teknolojinin oldukça geliştiği son dönemde müşterilerimiz tarafından biraz tuhaf karşılanmaktadır. Çoğu şehir dışından gelen gruplarımız bizleri yaz boz tahtasına not alırken gördüklerinde çok tuhaflarına gidiyor ve hemen fotoğraf çekmek için bizden müsaade istiyorlar. Biz geleneklerine bağlı bir işletme olarak bu uygulamamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Hatta 4.kuşak bakla humus ustası olan oğlum Halef’te bu uygulamayı devam ettirecek inşallah sonraki kuşaklarda devam ettireceklerdir. Herkesi işyerimize bekliyoruz.”dedi.(TALİP KÖLEOĞLU)