Gazeteci-Yazar Mustafa Dilek’ten ASAR, ERLEN HAN’IN YÜKSELİŞİ

  • Eklenme Tarihi :17.06.2022 | 11:13

Gazeteci-Yazar Mustafa Dilek, Asar, Erlan Han’ın Yükselişi adlı kitabını düzenlenen kokteyl ile tanıttı.

Gazeteci-Yazar Mustafa Dilek’ten ASAR, ERLEN HAN’IN YÜKSELİŞİ

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (HGC) düzenlenen kokteyle Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Hayzaran, SGK İl Müdürü Hamit Bal, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Saadet Partisi GİK Üyesi Necmettin Çalışkan, Mobilyacılar ve Hızarcılar Odası Başkanı  Mehmet Ali Yapar, STK Başkanları ve davetliler katıldı. Kitap tanıtımında konuşan Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (HGC) Abdullah Temizyürek, 2. Kitabını çıkartan Gazeteci-Yazar Mustafa Dilek’i kutlayarak başarılarının devamını diledi.

BAŞ KALDIRIŞIN KİTABI

Kitabın yazarı Mustafa Dilek, Asar, Erlen Han’ın Yükselişi adlı kitabın kendisinin 2 kitabı olduğunu belirterek, “Hep ayrı bir şekilde ele alındı. Bu boşluğun doldurulması gerektiğini düşündüm ve Türk mitolojisi ile Dede Korkut hikayelerini ilk kez ASAR serisi ile bir araya getirdim. 2020 yılında ASAR Tanrılar Yurdu adlı ilk kitabımı çıkardım. Bugünde 2. Kitabım giriyor. ASAR Erlen Han’ın yükselişi. Bu kitap özünde Türkler Orta Asya’ya nereden geldi? Sorusuna mitolojik bir cevap oluşturuyor. Orta Asya’daki tüm kültürleri bu kitapta var.” diye konuştu.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

Dilek ayrıca yaklaşık 2 yıldır çalıştığı Beyzade Haber kurumuna ve Hatay gazeteciler Cemiyeti Başkanı Abdullah Temizyürek’e teşekkür etti.Konuşmaların ardından HGC Başkanı Abdullah Temizyürek, Gazeteci-Yazar Mustafa Dilek’e günün anısına bir plaket verdi. Hazırlanan pastanın kesilmesinin ardından Mustafa Dilek ASAR Erlen Han’ın Yükselişi adlı kitabını imzalayarak davetlilere hediye etti. (Haber Merkezi)