Gastronomi Evi Farkı İle Aşure

  • Eklenme Tarihi :13.08.2022 | 08:12

Sunduğu damak çatlatan yöresel lezzetler ile herkesin büyük beğenisini kazanan Unesco Hatay Gastronomi Evi’nde Muharrem ayı dolayısıyla hazırladığı Aşuler herkesten tam not aldı.

Gastronomi Evi Farkı İle Aşure

Konusunda deneyimli şefler tarafından Buğday, nohut, fasulye, incir, tarçın,Fıstık,Fındık,Badem, ve şeker gibi 40'a yakın malzeme ile hazırlanan enfes Aşureler işte Gastronomi Evi farkı bu dedirtirken Aşurelerin 1 ay daha Unesco Hatay Gastronomi Evinde bulunabileceği  bilgisi verildi.

Bereket, paylaşma ve beraberliğin simgesi Aşure gününün olmazsa olmazı Aşure için en kaliteli malzemeleri kullandıklarını söyleyen Unesco Hatay Gastronomi Evi Müdiresi İpek Aslan açıklamasında:” Her yıl geleneksel olarak Muharrem ayında deneyimli şeflerimizin ellerinden hazırlanan Aşure lezzetimiz bu yılda tadan herkesten büyük beğeni topladı. En kaliteli malzemeleri kullanarak hazırladığımız Aşuremizin büyük bir bölümü konuklarımıza ikram edildi. İçerisinde bulunan malzemelerimizin yanında üzerine yapılan süsleme ile de fark yaratan Aşurelerimiz şeflerimizin maharetlerini bir kez daha gözler önüne sermiştir.  Çoğu   kez Aşurenizi çok beğendim ben bir kase daha alabilir miyim cümlelerini sıkça duyduğumuz enfes Aşurelerimiz 1 ay daha Unesco Hatay Gastronomi Evi menümüzde yer alacaktır. Muharrem Ayı'nın tüm insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini diliyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)