FİLİSTİN'E-GAZZE'YE ANLAMLI DESTEK

  • Eklenme Tarihi :01.11.2023 | 15:56
  • Muhabir :SELVİ KADIOĞLU

FİLİSTİN'E-GAZZE'YE ANLAMLI DESTEK

Hatay İl /İlçe Müftülükleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Hatay Şubeleri İşbirliğiyle  İsrail'in vahşi saldırıları altında açlıkla, kıtlıkla, susuzlukla imtihan olunan, sağlık malzemelerine dahi ulaşma sıkıntısı çeken Filistin - Gazze yararına  acil yardım kermesi düzenlendi.

 

Hatay İl Müftüsü Mevlüt Topçu, Cuma namazını Antakya Toki Resulullah Camiinde eda ettikten sonra Camii önünde düzenlenen Kermese katıldı. Müftü Topçu konuşmalarında, "Yüreklerimiz Filistin ile birlikte atıyor. Gazze'de, Katil İsrail'in ve işbirlikçilerinin işgali ve insanlık dışı terörü altında kalan Filistinli kardeşlerimize destek olmak amacıyla Hatay ilimiz ve İlçelerinde hayır çarşısı/kermes etkinliği düzenledik. Buradan elde edilecek geliri zor günler geçiren kardeşlerimize göndereceğiz inşallah. Bizler hem insan hem de bir müslüman olarak bu zor günlerde birbirimize destek olmalıyız. Yaşadığımız büyük deprem felaketi sonrası kendileri ihtiyaçlı iken fedakarlık gösteren desteklerini esirgemeyen tüm Hatay'lı kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Bu yapılan fedakarlık dinimize göre cömertliğin de üstünde bi İSAR makamıdır. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Rabbim Filistin'de hayatlarını kaybeden kardeşlerimize ve tüm şehitlerimize rahmet eylesin" dedi.

Kermese İl Müftüsü  Mevlüt Topçu ile birlikte İl Emniyet Müdürü Kadir Gökce, Antakya İlçe Müftüsü Hacı KAhraman, Vaizler, Gençlik Koordinatörleri, Din Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri, TDV Gönüllüleri ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.