FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN KLİP HAZIRLADILAR

  • Eklenme Tarihi :13.12.2022 | 10:40

Büyük mütefekkir Cemil Meriç'in 12 Aralık Doğum Günü münasebetiyle fikirlerine farkındalık oluşturmak için dolayısıyla klip çalışması yaptı.

FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN KLİP HAZIRLADILAR

Antakya TOBB AİHL Sanat Kulübü  öğrencileri  Reyhanlı Cemil Meriç Kültür evinde hem 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü hem de  Büyük mütefekkir Cemil Meriç'in 12 Aralık Doğum Günü münasebetiyle  fikirlerine farkındalık oluşturmak için  dolayısıyla klip çalışması yaptı.

Antakya TOBB AİHL Sanat Kulübü Üyeleri  yaptıkları açıklamada “Kişinin yaşam hakkı, eğitim hakkı ve istediği dini seçme ve o dinin gereklerine göre yaşaması; insan haklarının kapsamı alanı içerisine girer. İnsanlar tarih boyunca bu haklarını yerine getirebilme mücadelesi vermişler ve vermeye de devam etmektedirler. İnsanların sahip oldukları bu temel ve eşsiz değerleri sağlaması anlamında Veda Hutbesi kıymetli bir yere sahiptir. Bundan 1390 yıl önce iki cihan serveri Peygamberimiz Veda Hutbesi'yle insanlığa en karanlık zamanlarda dahi ışık tutacak, kıyamete kadar yol gösterecek ulvi değerleri miras olarak bırakmıştır. Toplumda din, can, mal, akıl ve nesil güvenliğini yerleştirmeye çalışan Peygamberimiz son hutbesi ile de bu değerleri altın harflerle tarih sahifelerine kazımış oldu. Hz Peygamber'den yaklaşık bir buçuk asır sonra 10 Aralık 1948'de yürürlüğe giren Avrupa İnsan Hakları Evrensel beyannamesi de insanlara sahip olmaları gereken hakları vermek için yürürlüğe girmişti. 10 aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde Peygamberimiz'in tüm Müslümanlara bıraktığı mirasa ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu daha iyi idrak etmeli ve mirasımıza sahip çıkmanın önemini daha iyi anlamalıyız” dediler. (Haber Merkezi)