ETKİNLİKLER BARİYERDEN KURTULACAK

  • Eklenme Tarihi :27.05.2022 | 10:21

Hatay Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Mehmet Saltan, Antakya’ya millet bahçesini kazandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Hatay Valisi Rahmi Doğan’a teşekkür etti.

ETKİNLİKLER BARİYERDEN KURTULACAK

Millet bahçesinin tamamlanmasının ardından Antakya’nın hem yeni bir şeyil alana kavuşacağını hemde etkinliklerde kurulan bariyerlerden kurtulacağını belirtti.

 

Saltan yaptığı yazılı açıklamasında, “Antakya’mıza  büyük bir yeşil alan olarak kazandırılan millet bahçesi projesi için öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı’mıza, Hatay Valimiz Sayın Vali Rahmi DOĞAN’a ve etrafındaki yolların ve bulvarların genişletilmesi konusunda büyük destekleri ve girişimlerini eksik etmeyen halk sevdalısı Antakya Belediye Başkanımız Sayın İzzettin Yılmaz’a teşekkürlerimi sunarım. Yakın zamanda organizasyonunu gerçekleştirdiğimiz Antakya Lezzet Festivali alanınında çocuklarımızın yola kontrolsuz çıkmamaları konser sırasında geçişin 2 noktadan alınması gerekliliği için 900 adet polis bariyeri ile etrafı çevrilmişti. Kısa süre sonra bitecek olan Millet Bahçesinde 120 araçlık otopark %82 lik kısmı yeşil alan WC Kültürel etkinlik alanı ve Güvenlik Görevlilerinin olacağı 2 kapı bulunacak olup, güvenlik ve bariyer konusunu unutacağımız Millet Bahçesinde İnşallah 2023 Mayıs ayında yapacağımız Antakya Lezzet Festivali tüm Hatay halkının gönlüne bir kez daha taht kuracaktır.” dedi. (Haber Merkezi)