ESNAFA, DESTEK KREDİSİ VERİLDİ - Hatay Gazetesi

ESNAFA, DESTEK KREDİSİ VERİLDİ

  • Eklenme Tarihi :19.05.2023 | 12:47
  • Muhabir :

İskenderun Esnaf ve Sanatkâr Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şaban Kekeç, depremden etkilenen 750 depremzede esnafın destek kedisi başvurusu yaptığını, 250’sinin, bu desteği aldıklarını söyledi.

ESNAFA, DESTEK KREDİSİ VERİLDİ

Yüzyılın felaketine neden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu on bir il ile birlikte Hatay’da da yaşanan can ve mal kayıpları meydana geldi. Depremin yarattığı olumsuzluktan etkilenen esnafı yeniden ayağa kaldırmak amacıyla İskenderun Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla devlet destekli kredileri imkanı sürüyor.

İskenderun Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şaban Kekeç İskenderun.org mikrofonlarına yaptığı özel açıklamada: esnafa devlet destekli kredilerle ilgili bilgiler verdi.

Başkan Kekeç 6 Şubat depreminden sonra esnaflara deprem kredisi olarak 250 bin lira, bir yıl ödemesiz beş yıl vade, faizi %7,5 yarısını devletin ödediği, hazine destekli kredi verdiklerini söyledi. 

Sağlanan kredilerin deprem sonrası esnafa cansuyu olduğunu belirten Başkan Kekeç “Bu kredide zarar gören esnafalar, ilk başta 250 bin tl, daha sonra 500 bin tl’ye kadar kredimiz var. Bütün hepsine kredi verebilmemiz için 250 bin tl deprem kredisi veriyoruz. Yoğunluk çok şu durumda 250 kişiye kredi verdik. 500 kişide sırada var. Zarar gören ve dükkanların tadilatı için bunu sermaye yapacaklar. Esnafı yormuyoruz” dedi. (Haber Merkezi)