ERASMUS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

  • Eklenme Tarihi :26.04.2022 | 09:46

Erasmus+ Mesleki Eğitimde İşbirliği Ortaklıkları (KA220-VET) Projeleri Başvuru Sonuçları açıklandı.

ERASMUS BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Esra Doğru Hüzmeli’nin yer aldığı “Clinical Key for Electrical Stimulation in Physiotherapy and Rehabilitation (CK4Stim)” başlıklı proje 125 proje teklifi arasından, destek almaya hak kazanan 21 projeden biri oldu.

Sunulan 125 proje teklifi, uygunluk kriterleri bakımında bağımsız dış uzmanlar tarafından değerlendirildi. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 21 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazandı.

Temel amacı, değerlendirme ve tedaviye yönelik elektriksel stimülasyon yaklaşımlarında mevcut eğitim içeriklerini toplamak ve bunları Avrupa boyutunda fizyoterapistlerin özel rehabilitasyon gereksinimlerine uyarlamak olan proje ile mükemmellik için dijital eğitim şeklinin yanı sıra sürekli mesleki eğitim ve öğretim ile mevcut ve gelecekte ihtiyaç duyulan işe özel becerilerin geliştirilmesini desteklemeyi amaçlıyor. 30 ay sürecek olan CK4Stim  projesinde doktorlara ve fizyoterapistlere elektriksel stimülasyon yaklaşımı hakkında gerekli bilgileri sağlamak, bunların mesleki becerilerini geliştirmek ve hastalara sunulan hizmetin kalitesini artırmak da projenin ikincil amaçları arasında yer alıyor.

Toplam bütçesi 4 milyon 278 bin 756,86 TL olan proje ile Avrupa çapında profesyonel ağların gelişimini destekleyerek fizyoterapi ve rehabilitasyonda Avrupa profesyonel eğitimi kapsamında beceri ve temel bilgilerin edinilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor. Projede Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Başkent Üniversitesi; Romanya’dan University of Craiova; Litvanya’dan Šiauliai State University of Applied Sciences ve Estonya’dan Tartu Health Care College görev alacak. Ek olarak, Türkiye Fizyoterapistler Derneği ve projede yer alan ülkelerin meslek örgütleri de projenin diğer ortakları arasında bulunuyor. (Haber Merkezi)