Emniyetten başarılı bir operasyona daha

  • Eklenme Tarihi :12.08.2022 | 12:12

Ebu Ali kod isimli PKK/KCK terör Örgütü mensubu Hasan Najjar yakalandı.

Emniyetten başarılı bir operasyona daha

HATAY Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü başarılı bir operasyona daha imza attı. Suriye’nin Azez Mare bölgesinde Suriye Görev Gücü ile ortak yapılan operasyonda PKK/KCK terör Örgütü mensubu Ebu Ali kod isimle Hasan Najjar yakalandı.

 

Sınırda ve sınır ötesinde operasyonlarını sürdüren Emniyet güçleri sınır ötesinde bir başarılı operasyona daha imza attı. Bombalı eylem yapmaya hazırlanan terör örgütünün canlı bombası Azez Mare bölgesinde yakalandı. Hatay Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Suriye Görev Gücü ile birlikte ortak düzenledikleri operasyonda PKK/KCK Terör Örgütü mensubu Ebu Ali kod Hasan Najjar, üzerindeki 1.8 kilogram C-4 plastik patlayıcı, canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile birlikte yakalandı.

Olayı İçişleri bakanı Süleyman Soylu Twitter Hesabından duyurdu. Soylu yaptığı paylaşımda, “Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Suriye Görev Gücü ortak operasyonunda, Azez Mare Bölgesinde 1.8 kg C-4 Plastik Patlayıcı canlı bomba yeleği ve çok sayıda mühimmat ile yakalandı. Sınırlarımız içinde de, sınır ötesinde de terörislere göz açtırmayan, Emniyet Teşkilatımıza, Emniyet İstihbarat Birimlerimize, Jandarmamıza, Suriye Görev Gücü'ndeki Kahraman Evlatlarımıza tebrikler” dedi. (Haber Merkezi)