EĞİTİME BÜYÜK DESTEK - Hatay Gazetesi

EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

  • Eklenme Tarihi :25.01.2023 | 11:12
  • Muhabir :

Kısa adı BASK olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Hatay İl Temsilciliği ile BEK Okulları arasında protokol imzalandı.

 EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

BASK – BEK OKULLARI İŞBİRLİĞİ İLE EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE BASIN MENSUBU ÇALIŞANLARINA %40 İNDİRİM

Kısa adı BASK olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Hatay İl Temsilciliği ile BEK Okulları arasında imzalanan protokol ile tüm kamu çalışanlarına ve Basın Mensubu arkadaşlara  %40 indirim imkânı sağlandı.  Birlik Sağlık Sen Hatay İl Temsilcisi ve Bask Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz BEK Okulları ile yaptıkları protokol ile tüm sağlık çalışanı arkadaşlarının çocukları için %40 indirim sağlanacağını müjdeledi.

Yılmaz açıklamasında şu ifadeleri kullandı “Bir ülkenin iki temel yapı taşı olan eğitim ve sağlık ne kadar güçlü olursa ülkenin gelişimi de o kadar sağlam bir zeminde olur.Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yüzyılda bir insanlığın başına gelecek bir salgın hastalıkla canla başla sahada mücadele ettik.  Bu süreçte mesai arkadaşlarımızı şehit verdik. Ama çok şükür ki millet olarak bu illetin üstesinden gelmeyi başardık. Yine halkımızın sağlığı için 24 saat aralıksız fedakârca hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu mücadelenin temizlikten hemşiresine, güvenliğinden eczacısına, bilgi işleminden hekime varan bir ekip ile başarıya ulaştığının bilincindeyiz.  Biz Bask olarak eğitimin gücünün farkındayız. Kaliteli eğitim ile kaliteli ve etkin meslek grupları ileri refah seviyesine ulaşmamızda etkin bir rol oynamaktadır.  Bu anlamda BEK Okulları ile yaptığımız protokol ile tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımızın çocukları için %40 indirim sağlanacaktır. Bu anlaşma, fedakar çalışan tüm arkadaşlarımız için geçerlidir.  Tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımıza hayırlı olsun”.

Sağlık çalışanlarının son dönemlerde verdiği asil mücadelelerine şahitlik ettiklerinin altını çizen BEK Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bolat “Gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanı arkadaşlarımız her daim yanında olduk. Bu anlaşma ile de yine sonuna kadar yanlarında olduğumuzu göstermek istedik. BEK Okulları Eğitim modeli ile bir okulun tek başına her şeye yetmesini amaçlıyoruz. Öğrencinin özel okula giderken başka bir yerden destek alamsının önüne geçiyoruz. Tıpkı sağlık alanında olduğu gibi eğitim alanında da ekip ruhuyla profesyonel eğitim kadrosuyla başarıyı yakalıyoruz. Bu anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)