Eğitim-İş Dostluk ve Dayanışma Gecesi'nde Buluştu!

  • Eklenme Tarihi :08.11.2022 | 11:39

Eğitim alanında sendikacılık faaliyetlerini sürdüren Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Hatay 1 No.lu Şubesi üyeleriyle birlikte geleneksel hale getirdiği dostluk ve dayanışma gecesinde bir araya geldiler.

Eğitim-İş Dostluk ve Dayanışma Gecesi'nde Buluştu!

Kuruluşunun 17’nci yılını kutlamak üzere üyeleriyle birlikte geleneksel hale getirilen ‘Dostluk ve Dayanışma Yemeği’ etkinliğine Eğitim-İş Hatay 1 No.lu Şube Başkanı Mustafa Günal ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çevre illerden gelen sendika başkanları ve temsilcileri, siyasi parti başkanları ile birlikte üyeler katılım gösterdi. Üyeleriyle birlikte büyük bir dayanışma içerisinde olduklarını belirterek açılış konuşmasını gerçekleştiren Eğitim-İş Hatay 1 No.lu Şube Başkanı Mustafa Günal, “Kuruluşumuzun 17. yılında ırkçılığa, gericiliğe, bölücülüğe karşı sloganıyla çıktığımız yolda, her türlü baskılar karşısında dimdik duran demokratik, laik, bilimsel, çağdaş ve kamusal eğitimin savunucuları emekçilerimize, Öğretmenlik Meslek Kanuna karşı daha iki gün önce alanlarda olup, alanlardan çıkarak etkinliğimize katılan tüm üye ve dostlarımıza, Eğitim İş olarak sene başında koyduğumuz Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin üye hedefine henüz yıl bitmeden ulaşan örgütümüzün tüm MYK, Şube, İl ve İlçe Temsilciliklerimize Hatay’dan selam olsun. Gecemizde Eğitim İş çatısı altında mücadele etmiş ve emek vermiş emekli öğretmenlerimizle birlikte olmaktan ve onlara hediyelerini sunmaktan onur duyduk. Emekli olan emekçi dostlarımıza selam olsun.” diye konuştu.

 

Etkinliğe katılım gösteren başta sendikaya bağlı üyeler olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür eden Eğitim-İş Hatay 1 No.lu Şube Başkanı Mustafa Günal, “Yemeğimize katılarak bizleri yalnız bırakmayan Eğitim İş Genel Başkanımız Kadem Özbay'a, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Şenol Eyüboğlu'na, Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyemiz Himmet Suat Sadış'a, Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Ateş ve yönetim kuruluna, çevre illerden gelen sendika yöneticilerine, üyelerimize ve müzikleri ile bizlere harika bir gece yaşatan Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şube Müzik Topluluğu’ndaki dostlarımıza teşekkür ederiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

EMEK VERENLERE PLAKETLERİ TAKDİM EDİLDİ

Kuruluşunun 17’nci yıldönümü nedeniyle etkinliğe katılım gösterenler arasında Eğitim-İş Sendikası’nda yöneticilik yapan ve emek verenlere plaketleri Eğitim-İş Hatay 1 No.lu Şube Başkanı Mustafa Günal tarafından plaket takdim edildi.

ÜYELER DOYASIYA EĞLENDİLER

Eğitim-İş Hatay 1 No.lu Şube Başkanlığı tarafından Harbiye Kule Restaurant’ta düzenlenen etkinlikte yapılan konuşmalar ve plaket takdim sonrasında Eğitim İş Hatay 1 Nolu Şube Müzik Topluluğu tarafından söylenen türkülerle gönüllerince halay çekerek eğlendiler.