DÜNYADA PAMUK ÜRETİMİNDE SÖZ SAHİBİYİZ

  • Eklenme Tarihi :19.09.2022 | 12:53

Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Hatay’a gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri ve protokol üyeleri tarafından Hatay Havaalanında karşılandı.

DÜNYADA PAMUK ÜRETİMİNDE SÖZ SAHİBİYİZ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Vali Rahmi Doğan, Hatay Milletvekilleri ve protokol üyeleri ile birlikte, Amik Ovamızın bereketli topraklarında yetiştirilen Beyaz Altın Pamuk hasadına katıldı. Bakan Vahit Kirişci, biçerdöver ve el ile yapılan hasadın ardından, ülkemizin dünyada pamuk üretiminde söz sahibi ülkelerden biri konumunda olduğunu vurgulayarak, çiftçilere bereketli bir hasat yılı olmasını diledi. Bakan Kirişçi pamuk hasadının ardından beraberindeki heyet ile birlikte Reyhanlı Barajı DSİ Sulama Tünelini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

BAKAN KİRİŞCİ'DEN SAADET-YUSUF MISTIKOĞLU ANADOLU LİSESİ'NE ZİYARET

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Hatay'ın tanınmış ailelerinden olan ve İş İnsanları Osman, Levent ve Bülent Mıstıkoğlu tarafından anne ve babalarının adına yaptırdıkları Saadet-Yusuf Mıstıkoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci'nin Hatay ziyareti programında gerçekleştirilen okul ziyareti programına Hatay Valisi Rahmi Doğan, Ak Parti Hatay İl Başkanı Av. Adem Yeşildal, Ak Parti Hatay Milletvekilleri, resmi kurum daire müdürleri katılım gösterdi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve beraberindeki protokol üyeleri Hatay Saadet-Yusuf Mıstıkoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi'ni incelediler. Okul hakkında Hatay Valisi Rahmi Doğan ve İş İnsanı Osman Mıstıkoğlu'ndan bilgiler alan Bakan Kirişci Mıstıkoğlu Ailesi tarafından yaptırılan okul için aile varislerine teşekkür etti. (Haber Merkezi)