DUDU, İKTİDARIDA, MUHALEFETİ DE AYNI

  • Eklenme Tarihi :08.11.2022 | 16:27

MEMLEKET Partisi genel başkan Yardımcısı Mevlüt Dudu, iktidarı milleti masallarla kandırmakla, muhalefeti de devleti uyuşturucu taciri ilan etmek gibi belgesiz iddialarda bulunmak suçlayarak, ağır bir şekilde eleştirdi.

DUDU, İKTİDARIDA, MUHALEFETİ DE AYNI

Memleket Partisi Hukuk İşleri ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Dudu, partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Düzenlediği basın toplantısında hem iktidarı hemde, isim vermeden eski partisi CHP’yi eleştiren Dudu, “2002 yılında iktidara gelen AKP, bugüne kadar hiçbir hedefini tutturamadı.Tutturamayınca Hedef 2023, hedef 2071 gibi masallarla milleti kandırıyor” dedi.

 

TÜRKİYE’Yİ YÖNETEMİYORLAR

İktidarın Türkiye’yi yönetemediğini belirten Dudu, “Son 20 yılda Türkiye 526 milyar dolar faiz ödemiş. 2023’de ödenecek olan faiz bunun yarısı kadar. Yani 2023’de 256 milyar dolar faiz ödeyeceğiz. 20 yılda ödediğimiz faizin yarını sadece 1 yılda 2023’te ödeyeceğiz. Bunun yayında 2022 bütçesi yapılırken hedeflenen enflasyon oranı yüzde 9’du. Ancak Enflasyon inanmadığımız TÜİK verilerine göre yüzde 9.8’den yüzde 23.2’ye çıkmış. Nisan ayında 42.2’ye çıkmış. Temmuz ayında 60.4’de çıkmış. Ekim ayında da yüzde 65.2’ye çıkmış. Günümüzde ise yüzde 85’lere çıkmış. Yani enflasyon bir yıl içerisinde yüzde 9.8’den yüzde 85’lere çıkmış.”

MİLLETİ KANDIRIYORLAR

“Halkımız giderek yoksullaşıyor. 2002 yılında ak Parti iktidarının başladığı dönemde vergi dilimi asgari ücretin 17 katıydı. Yani asgari ücretin 17 katı geliri olmayan bir kişi  vergi ödemiyordu. Günümüzde vergi dilimi asgari ücretin 5 katı durumuna düştü. Artık asgari ücretin 5 katı kazanan kişi vergi ödüyor. Yani burada küçük esnafımıza, yoksul halkımıza yüklenen bir yük var. AKP iktidara geldiği günden bu yana hiçbir hedefini tutturamadı. Hedefini tutturamayınca hedef 2023, hedef 2071 masallarıyla milleti kandırmaya çalışıyorlar.” dedi.

İKTİDAR AMERİKA’DA LONDRA’DA ARANMAZ

Yaptığı basın toplantısında mecliste ki muhalefet partilerini de eleştiren Mevlüt Dudu isim vermeden en çok eski partisi CHP’yi eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Amerika ve İngiltere ziyaretlerine atıfta bulunan Dudu, “Türkiye’de iktidarın yanlışlarını konuşmayan muhalefet ne yapıyor. Amerika’da, Londra’da iktidarı arıyor. İktidar Londra’da, Amerika’da orada burada aranmaz. İktidar milletin gönlünde aranır. İktidar Ankara’da Türkiye’de aranır.”

ANA MUHALEFETE YAKIŞTIRAMADIK

“Başka ne yapıyorlar koskoca devleti uyuşturucu ticareti yapmakla suçluyorlar. Elbette devletin içinde bir takım yetkililer uyuşturucu ticaretine karışmış olabilir. Bu normal mi? Hayır. Bu dünyanın bir çok ülkesinde de vardır. Ama bu istisnayı, bütün bir devleti uyuşturucu ticareti yaparak cari açığı kapatmakla suçlamak, gerçekten insanın aklının afsala sının alabileceği bir durum değil. Üstelik bir ana muhalefet liderine, elinde ciddi bir belge olmadan bu suçlamayı yapmasını yakıştıramadık.” dedi.

İKTİDAR DA, MUHALEFETTE BİRBİRİNDEN MEMNUN

Ana muhalefet Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yıllar önce kapanmış, baş örtüsü olayını yeniden Türkiye’nin gündemine getirdiğini de belirten Dudu, “Asıl konuşulması gereken konular konuşulmuyor. İktidarın eline çok güçlü bir koz veriyor. Kısacası bunların birbirinden farkı yok. İktidarı da aynı, muhalefeti de aynı. Alan razı veren razı. İktidar muhalefetten razı, muhalefet iktidardan razı. Al gülüm ver gülüm devam ediyorlar ve milleti de bir kayıkçı kavgasına mahkum edeceklerini sanıyorlar. Ama artık bu millet, “Kırk katır mı?, kırk satır mı?” demeyecek ve bu iktidarı da bu muhalefeti de gönderecektir.” diye konuştu.