DUAYEN GAZETECİ OKAY’A AHDE VEFA

  • Eklenme Tarihi :12.01.2023 | 09:30

Duygu dolu anların yaşandığı ziyarette Asker ve Köleoğlu duayen gazeteci Hasan Seid Okay’a günün anısına Çiçek eşliğinde plaket takdiminde bulundular.

DUAYEN GAZETECİ OKAY’A AHDE VEFA

Bu aralar sağlık sorunları nedeni ile evinde dinlenen ,Hatay basınında uzun yıllar başarılı bir biçimde gazetecilik mesleğini icra etmiş  ve Hatay gazetemizde görev yapmış Doğru, tarafsız, kalemini hak, hakikat ve adaletten ayırmayan duayen isim Hasan Seid Okay’ı Hatay Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Talip Köleoğlu ve Çevre Aktivisti Selda Asker 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ziyaret ederek ahde vefa sergilediler. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hatay Basın camiasının üstadı Hasan Seid Okay Hasan Seid Okay’ı Hatay Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Talip Köleoğlu ve Çevre Aktivisti Selda Asker’e teşekkür etti. Sağlık durumunun iyiye gittiğini söyleyen duayen gazeteci Okay, Tedavilerine devam ettiğini söyleyerek en kısa zamanda çok sevdiği basın camiasının içerisinde olacağını söyledi.

Basın sektöründe Hasan Seid Okay’lar kolay yetişmiyor diyerek sözlerine başlayan Hatay Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Talip Köleoğlu açıklamasında:” Hasan Üstadımız camiamızın olduğu kadar bizler içinde önemli bir yere sahiptir. Hepimizin üzerinde emeği vardır. Tarafsız bir biçimde yaptığı mesleği ile toplumun her kesimi tarafından sevilen üstadımızın rahatsızlığı hepimizi üzmüştür. Tedavilerine devam eden üstadımızın iyileşme yolunda ilerlemesi hepimizi mutlu etti. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen bir çok program olmasına rağmen biz bugünü Hatay basın camiasının  duayen isim Hasan Seid Okay’a ayırdık.Onu mutlu görmek bizleri çok daha fazla mutlu etti.Rabbim kendisine sağlık afiyet versin bir an evvel yanımızda yer alsın inşallah.”dedi.

Habercilik adına usta gazeteci Hasan Seid Okay’la çok anısı olduğunu ifade eden Çevre Aktivisti Selda Asker: ”Yazdığı haberler ile her daim farkını ortaya koymayı başaran, Yakın uzak demeden tüm etkinliklerine katılım gösteren ve bu hassasiyeti tüm STK,Kurum ve kuruluşların haberlerine koşarak gösteren kıymetli gazeteci dostumuz Hasan Seid Okay’ı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadık. Her zamanki gibi bizleri güler yüzü ile karşılayan dostumuz ile anılarımızı anlattığımız oldukça hoş bir sohbet ortamı bulduk. Bir an evvel sahalara dönmesi dileği ile kendisine  geçmiş olsun diyorum.” dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)