DÖVİZ BÜROLARI HAREKETLENDİ

  • Eklenme Tarihi :10.06.2023 | 11:16

Doların TL karşısında hafta başından bu yana sürdürdüğü yükseliş eğrisinin 23 bandını aşması, tüm yurtta olduğu gibi Hatay’ın İskenderun ilçesinde de döviz yatırımcısı ile döviz bürolarını hareketlendirdi.

DÖVİZ BÜROLARI HAREKETLENDİ

Dolar/TL 23 bandını aşması üzerine yurt genelinde olduğu gibi İskenderun’da da döviz yatırımcısı vatandaşın bir kısmı satışa yöneldi, bu bandın daha da yukarı çıkacağını düşünenler de dolar almak için döviz bürolarına koştu.

Hafta başından itibaren doladın TL karşısındaki yükselişinin piyasalardaki yansımalarını değerlendiren Döviz bürosu Sahibi Abdullah Baysal Dolar/Tl, 23,05 seviyelerinde işlem gördüğünü belirterek “Bu durum insanlar arasında belirsizlik yapıyor ama hükümet yerine tam otunca fiyatlar yumuşayabilir, düşebilir” dedi.

VATANDAŞ GEÇİCİ RÜZGARA KAPILMASIN!

Piyasaların şu anda çok sıkıntılı olduğunu, insanların bilmeden hareket ettiklerini savunan Abdullah Baysal “Ben beklemelerini öneriyorum. Devlet muhakkak ki fiyat düzenlemesi yapar ve bu sorun gider. Seçimden önce aldıklarını satıyorlar bazı vatandaşlar da almaya çalışıyor. Bir söylenti 30 lira olacak diye ama öyle bir şey yok. Fiyatların oturmasını bekliyoruz. Vatandaş acele ediyor, geçici bir rüzgar. 23 bin ya da 23.100 lira piyasası var.23.500 de satışımız var. Vatandaşlara önerim bankaya yönelir bankada kalmaları. Hafif bir düzenleme yaparlar. Doların Aşağı bir eğilimi var gibi görüyorum. Daha çok ihracat yaparız” diye konuştu. (Haber Merkezi)