DOLAR EN YÜKSEK SEVİYEYİ GÖRDÜ

  • Eklenme Tarihi :09.06.2022 | 10:57

Enflasyondaki yükselişin hızlanmasından etkilenen kur, bugün de faizin kullanılmayacağı beklentileriyle daha da yükseldi.

DOLAR EN YÜKSEK SEVİYEYİ GÖRDÜ

Dolar fiyatları, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 16,59 TL seviyesinde hareket ederken; yeni güne 16,64 TL seviyesinden başladı. Euro fiyatları da gün içerisinde 17,8393 TL seviyesinde işlem görüyor. USD/TRY kuru 16,73 seviyesine çıkarak 18,40 rekorunun yaşandığı 20 Aralık sonrası en yüksek seviyeyi gördü.

Dövizdeki dalgalanmaların gerçeği yansıtmadığını suni olduğunu söyleyen Baysal Döviz İşletmecisi Abdullah Baysal; “Dövizdeki dalgalanmalar sunidir. Faiz oranları kurda sabitlenecek ama düşürse de dolar uzun vadede fark eder. Kısa vadede bu yükselişler, düşüşler engellenebilir de engellenemeyebilir de. Devlet istedikten sonra engeller. 18 lirayı görüp birden 13 liraya düşürdüğünü gördük, devlet isterse hepsini yapabilecek durumda. Bunları bilerek hareket etmek gerekir. Bankalar daha iyidir yatırım için. 2023’de bizim petrollerimiz akmaya başlarsa Türkiye’de korkmayın bizim paramız daha değerli olacak. Önümüzdeki günlerde yine yükselişler olabilir ama geri düşürürler, bu yükselişler suni gerçek değil. Bu fiyatlar da pahalı” dedi. (Haber Merkezi)