DOĞAN’DAN, HAMURSUZ BAYRAM TEBRİĞİ

  • Eklenme Tarihi :18.04.2022 | 10:14

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İlimizde yaşayan Musevi vatandaşlarımızın Hamursuz Bayramı sevincine ortak oldu

DOĞAN’DAN, HAMURSUZ BAYRAM TEBRİĞİ

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İlimizde yaşayan Musevi vatandaşlarımızın Hamursuz Bayramı sevincine ortak olmak ve kutlamak amacıyla beraberindeki protokol üyeleri ve dini kanaat önderleri ile birlikte Kurtuluş Caddesi üzerinde bulunan Havra’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Vali Doğan’a, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve İlimizin dini kanaat önderleri eşlik etti.

Ziyarette, Hatay Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu ile bir süre sohbet eden Vali Doğan, “Kadim şehir Hatay; farklı inanç, din ve kültürden insanların asırlar boyunca beraber kardeşlik ve hoşgörü duyguları içinde yaşadığı bir iklime ev sahipliği yapmıştır. Her kültür ve inançtan vatandaşımızın bayram sevinci ortak sevincimiz, tasası ortak tasamız, hüznü ortak hüznümüzdür. Bugüne kadar yaşattığımız ve yaşadığımız bu hoşgörü kültürünü gelecek nesillere de aktarmak hepimizin ortak gayesi olmalıdır. Ben şahsım adına tüm Musevi vatandaşlarımızın Pesah bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Ziyaret, Başkan Cenudioğlu ise ziyaretinden ve iyi dileklerinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür ederek gelen misafirlere mayalanmamış hamurdan yapılan Pesah ikram etmesi ve günün anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.​ (Haber Merkezi)