DİŞHEKİMLERİNDE GÖREV DAĞILIMI

  • Eklenme Tarihi :05.05.2022 | 10:19

Hatay Dişhekimleri Odası’nın yeni yönetim kurulu yaptığı ilk toplantısında görev dağılımı yaptı.

DİŞHEKİMLERİNDE GÖREV DAĞILIMI

Hatay Dişhekimleri Odası’ nı bugünlere taşıyan meslektaşlarına genel kurula katılarak, kendilerini bu önemli göreve seçtikleri için teşekkür eden Toplantıda konuşan Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, “Ayrıca Genel Kurulumuza katılarak, bizleri onurlandıran Hatay Akademik Meslek Odaları Kurulu Üyesi Odaların Başkanları'na (HAMOK)'a, ADSM Başkan Vekiline, HAGİAD ve HASİAD Başkanlarına, HMKÜ Kurma ve Yaşatma Vakfı Başkanına, Sivil Toplum Örgütleri Başkanlarına, Yönetim Kurulu Üyelerine, Genel Kurul ve Seçimlere katkı veren ve emeği geçen tüm üyelerimize değerli basın emekçilerine teşekkür ediyoruz. Hatay Dishekimleri Odası olarak 19. Olağan Genel Kurulumuzu tamamlayarak mazbatamızı aldıktan sonra ilk Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurullarında görev dağılımı yapılarak çalışmalara başlanmıştır.” dedi.

 

ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Odanın yeni vizyonunda serbest ve kamuda çalışan, dişhekimliği fakültesinde görev yapan tüm akademisyenlerle birlikte olmaya devam edeceklerini belirten Seyfettin,  Ağız ve diş sağlığı bileşenlerinin en önemlisinin dişhekimi olduğunu unutmadan; laik Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkelerine inanarak dil, din, mezhep, etnik ve politik ayrım gözetmeksizin, etik değerlere ve tıbbi deontolojiye, insanların kardeşliğine, çevreye doğaya, emeğe ve insan haklarına sahip çıkmak olacaktır. Mesleğimize, geleceğimize ve toplumun sağlık hakkına sahip çıkacağız.   Toplum ağız diş sağlığı seviyesini daha üst noktalara çıkarmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Seyfettin’in yaptığı konuşmanın ardından Hatay Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu görev dağılımı yaptı. Yapılan görev dağılımına göre Başkan Nebil Seyfettin, Başkan Vekili  Ahmet Karbeyaz,  Genel Sekreter Davut Akemoğlu, Sayman Leyla Ergün Üyeler; Burhan Mansuroğlu, Ahmet Eraslan,  Başak Orukoğlu, İhsan Cemal Melek Emire Merve Ayrancı  oldu. (Haber Merkezi)