DEPREMZEDELERİN SU İSYANI!

  • Eklenme Tarihi :15.05.2024 | 14:39
  • Muhabir :MURAT MUTLU

DEPREMZEDELERİN SU İSYANI!

6 Şubat 2023 tarihinde Hatay’da meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen deprem sonrasında depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılandığı Konteyner Kentlerde yaz aylarının başlaması sebebiyle altyapı yetersizliği nedeniyle su sıkıntısı yaşanıyor.

 

Hatay’ın Defne İlçesi’ne bağlı Çekmece Mahallesi sınırları içerisinde kurulan Abdurrahman Melek Prefabrik Yaşam Alanı’nda yaşayan depremzedeler haftalardır süren altyapı sorunu nedeniyle meydana gelen şebeke ve içme suyu konusunda büyük bir mağduriyetle karşı karşıya kaldı. Prefabrik Yaşam Alanı’nda bulunan depremzedeler su sorununun çözülmesi için konteyner kentte toplanarak durumu ilk olarak yönetime aktararak daha sonra ise yetkilileri protesto ettiler.

ALTYAPIDAN KAYNAKLI SU SORUNUNU ÇÖZÜN!

Prefabrik Yaşam Merkezi Yönetim Hizmet Binası önünde toplanan depremzedeler, “Gün içerisinde sadece yarım saat musluklardan su akıyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan kokulardan evde duramıyoruz. Bizler bu depremi kendimiz yaratmadık ve hepimiz birer insanız. Su olmayınca evlerimizde temizlik yapamaz olduk. Buradan devlet büyüklerimiz olan valimiz nezdinde tüm yetkililere sesleniyoruz. Burada haftalarca altyapıdan kaynaklı su sorununu çözün.” Diyerek ellerinde bulunan boş damacana şişelerle protesto ettiler. 

Haberin Videosu