DEPREMİ FIRSATA ÇEVİRMEDİ

  • Eklenme Tarihi :16.05.2023 | 12:34

Depremi Fırsata Çevirmeyen Altınözülü Esnaf

DEPREMİ FIRSATA ÇEVİRMEDİ

Evet böyle bir başlık ile başlamak istedik çünkü yüzyılın felaketi olarak adlandırılan deprem sonrasında bir çok konuda durumu fırsata çeviren esnaf haberlerinin aksine ilk günden itibaren verdiği kusursuz hizmet ile takdir toplayan esnaf dostumuzu ifade edebilecek en iyi başlık bu idi.
2006 yılından itibaren Altınözü’nde faaliyet gösteren ve araç onarım ve bakımı konusunda A’dan Z’ye hizmet veren Ramazan Otomotiv ,Deprem felaketi sonrası arttırmadığı fiyatları ve çözüm odaklı hizmetleri ile tüm vatandaşlarımızın takdirini toplayan bir işletme olarak çıktı karşımıza.
Paranız Yoksa Sonra Getirebilirsiniz!
Depremin ilk günlerinden itibaren akın akın Altınözü’ne gelen vatandaşlarımızın araçları içim tam gaz mesai yapan Ramazan Otomotiv’in genç ve başarılı işletmecisi Musa Ramazan ,Depremzedelerin yanında olduğunu belirtmek adına sık sık kullandığı paranız yoksa sonra getirebilirsiniz cümlesini sık bir biçimde kullanarak gönüller fethetmiş bir isim.
Rabbim bir daha bizlere böyle acılar yaşatmasın diyerek sözlerine başlayan Musa Usta:” Yaptığım aslında vicdanı ile hareket eden herkesin yapması gereken bir olay. Ama maalesef gelen müşterilerimizden ve çevremizden duyduklarımız doğrultusunda depremi fırsata çeviren esnafların olduğunu duyduğumda işletme olarak daha da depremzedelerin yanlarında olmak adına motive oldum.Bir lastik patlağı için 100-150 TL alanları duyduğumda inanın mesleğim adına utandım. Normal fiyatlarımız ne ise onun üzerinden işime devam ettim ve hatta ne olur ne olmaz düşüncesi ile paranız yoksa sonra getirebilirsiniz de dedim. Samimi tavırlarım ve sorunlu araçların gerek elektrik gerekse de lastik gibi acil konularda verdiğimiz hızlı hizmetimiz ile müşterilerimizin takdirini toplamayı başardık. Halen de aynı biçimde hizmetimize devam ediyoruz. Nüfusu neredeyse 4 kat  

artan Altınözü ilçemizde işyerimize müşteri olarak gelen güzel dostlar kazandım. İnsanlara yardım etmek benim doğamda olduğundan bu durum beni fazlası ile mutlu etti.
Ben mesleğe 1996 yılında ilkokul eğitimimi tamamladıktan sonra çırak olarak  başladım. Zamanla kendimi geliştirerek iyi bir oto elektrik ustası oldum. Kıbrıs’a giderek 6 yıl gibi bir süre orada çalıştım. Memleket hasreti ağır basınca tekrardan 2006 yılında Altınözü’ne dönüş yaptım. İyi bir usta idim ve vizyonum artık çok genişlemişti. Bu kez ilçemde neye ihtiyaç var diye araştırdığımda oto lastik konusunda ciddi sıkıntıların yaşandığını gördüm. Ve Hemşerilerimin bu konuda sıkıntı yaşamamaları adına işyerimize oto lastik ünitesini ekledim. Tabi alanında en iyi ustalar ile de ekibimi güçlendirdim.2015 yılında  Lassa’nın bayiliğini aldım. Devamında da  İnci Akünün bayiliğini aldım. Şuan Rabbime şükürler olsun sektörümüzde önemli bir marka konumundayız. Her türlü araç yağ bakımı, oto elektrik tamiri, klima bakımı, gaz dolumu, lastik tamiri yapıyoruz. Filtre değiştiriyoruz. Tüm araçların ihtiyaçlarını dâhilinde bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Olmazsa olmazımız olan müşteri memnuniyeti prensibimizden hiç taviz vermedik asla da vermeyeceğiz.” dedi.
Yaşanan felaket sonrası araçlarını getirdikleri Ramazan Otomotiv’de aldıkları hizmet ve uygun fiyatlardan oldukça memnun olduklarını belirten vatandaşlar Musa Usta ve ekibine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilediler.
Atatürk Caddesi Sanayi Sokakta faaliyet gösteren Ramazan Otomotiv’e 0 537 574 13 01 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. (TALİP KÖLEOĞLU)