DEPCİ’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

  • Eklenme Tarihi :29.10.2022 | 02:23

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

DEPCİ’DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Rektör Depci mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milli birlik ve beraberlik ruhunun en üst noktaya çıktığı günlerden birini yaşıyoruz. Bu yıl Türkiye Devletinin yönetim şeklinin Cumhuriyet olarak ilan edilişinin 99. Yıl Dönümünü gurur ve mutlulukla kutluyoruz. Hürriyet, özgürce yaşama, çağdaşlık ve uygarlığı temsil eden Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” düsturunun ilanıdır. Atalarımızın tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş mücadelesi vererek kazandığı Kurtuluş Savaşı’nın ardından kavuştuğumuz Cumhuriyet, kahraman ecdadımızdan bizlere emanettir. Bu emanet geleceğe güvenle bakabilmemizin teminatıdır; ona sahip çıkmak, korumak ve yüceltmek de bizlerin vazifesi, atalarımıza vefa ve gelecek kuşaklara borcumuzdur. Ülkemizi kadim medeniyetlerimizden aldığımız güçle daha gelişmiş hale getirmek için her alanda çok çalışmaya, ne yaparsak yapalım en iyisini yapmaya ve Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine olan yürüyüşümüzü emin adımlarla sürdürmeye devam edeceğiz.

 

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Nice Cumhuriyet Bayramlarına.”