DEKANLAR ÇALIŞTAYDA BİR ARAYA GELDİ

  • Eklenme Tarihi :26.05.2022 | 08:55

2. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Eşdeğer Fakültelerin Dekanlar Komisyonu Çalıştayı Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ile Üniversiteler Arası Kurul Sosyal Bilimler Eğitim Konsey Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirildi.

DEKANLAR ÇALIŞTAYDA BİR ARAYA GELDİ

Ottoman Palace Otelde gerçekleştirilen çalıştayda kalite sorunları, eğitim öğretim sürecinin temel girdilerine ilişkin sorunlar, güncel öğrenci yerleştirme verileri ile fakülte ve bölümlerin yeniden yapılandırılmasına ilişkin sorunlar üç ana oturumda tartışıldı.

 

İİBF ve Eşdeğer Fakültelerin günümüz değişimlerine uyumları ve geleceğe yönelik yol haritalarının belirlenmesi açısından son derece önemli olan çalıştayda; Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı Genel Sekreteri Prof. Dr. Abdulkerim Çalışkan, Üniversiteler Arası Kurul Sosyal Bilimler Eğitim Konsey Başkanı Prof. Dr. Adem Korkmaz, MKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Yusuf Önlen, MKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Songül Kakilli Acaravcı ve 50 farklı üniversitenin dekan temsilcileri yer aldı. (Haber Merkezi)