DAHA YÜKSEK SESLE HAYKIRMANIN TAM ZAMANIDIR

  • Eklenme Tarihi :29.10.2022 | 02:09

Türk Hava Kurumu Antakya Şube Başkanı Ahmet Şenkule, Cumhuriyet değerlerinin hiçbir kesim ve zümrenin tekelinde olmadığını söyledi.

DAHA YÜKSEK SESLE HAYKIRMANIN TAM ZAMANIDIR

ŞENKULE : 

 Şenkule, 29 Erkim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile yayınladığı mesajda 29 Ekim’in Atatürk`ün &en büyük eserim& dediği Cumhuriyet değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günü olduğunu söyledi.

Şenkule mesajında şu  ifadelere yer verdi “Tarihte eşine ender rastlanan bir mücadele ve kahramanlıkla destanlaşan; mazlum milletlere de örnek olan bir süreç sonunda zafere ulaşan milli mücadelemizin tacı Cumhuriyetin ilanının, 99.yılına ulaşmış bulunuyoruz.  Bizi tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan yapan yüksek değerlerimizi daha yüksek sesle haykırmanın tam zamanıdır. Cumhuriyeti geleceğe taşımak aynı zamanda her Türk vatandaşı için bir görevdir, şeref ve namus borcudur. Milletimiz; Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatımızın vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sayesinde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden aşmayı bilmiştir. Şanlı Bayrağımızın dalgalandığı bu topraklarda yaşamak hepimiz için bir onurdur, gururdur. Ülkemizi çağdaş geleceğe taşımanın yolu ve sıkıntıya düştüğümüzde reçetemiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün&Gençliğe Hitabesi&nde mevcuttur. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK''ün ''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ve Cumhuriyet fazilettir'' sözünün son zamanlarda bölgemizde ve dünyada yaşananlara baktığımızda daha çok önem kazandığını anlamalıyız ve bu günleri bize bahşeden ulu önderimize her zamankinden daha çok minnet ve şükran duymalıyız. Her 29 Ekim'de yenilenen azim, kararlılık ve enerjimizle; Cumhuriyetin 99.yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum”.