Cumhuriyet Kültür Merkezinde Muhteşem Sergi

  • Eklenme Tarihi :26.12.2022 | 11:26

Antakya Belediyesinin kente kalıcı eserler üretmek için yaptığı çalışmalar kapsamında faaliyete başlayan Cumhuriyet Kültür Merkezi Antakya Belediyesi Sanat Galerisi muhteşem bir sergiye ev sahipliği yaptı.

Cumhuriyet Kültür Merkezinde Muhteşem Sergi

 

Bölgemizin başarılı ressamlarından Selmani Baki Kocaispir ve  Ünal Kuş’un Küratörlüğünü yaptıkları “Sanat Buluşması” sergisinin açılış törenine Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik,Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz,Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alper Yıldırım ,Meclis Üyeleri,STK Başkanları,Ressamlar ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz kurdele kesimi öncesi yaptığı konuşmasında:” Birbirinden yetenekli 60 ressamımızın eserlerinin yer aldığı “Sanat Buluşması” sergisi ile Cumhuriyet Kültür Merkezi Antakya Belediyesi Sanat Galerisinin faaliyetlerine start vermesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Kültür Merkezimizi hazırlamak adına özverili bir biçimde çalışan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekibimizi ve tüm çalışanlarımızı yürekten kutluyor muhteşem bir sergi çalışması hazırlayan Selmani Baki Kocaispir ve  Ünal Kuş hocalarıma teşekkür ediyorum. Daha bir çok önemli sergiye ev sahipliği yapacak olan Cumhuriyet Kültür Merkezimizin ilk sergisi olan “Sanat Buluşması” sergisinde yer alan tüm ressamlarımızı da tebrik ediyor herkesi 13 Ocak tarihine kadar açık olacak bu sergiyi gezmeleri için davet ediyorum.” dedi.

Şehrimize güzel bir Kültür Merkezi kazandıran Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve ekibini yürekten kutlayarak sözlerine başlayan Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik konuşmasında;” Atıl bir yer olan bu mekanı yaptıkları başarılı çalışmalar neticesinde bu duruma getiren ve Cumhuriyet Kültür Merkezi olarak şehrimize kazandıran Antakya Belediyemizin büyük alkış hak ettiğini belirtmek istiyorum. Az sonra gezeceğimiz “Sanat Buluşması” sergisinde eserleri olan ve bu serginin gerçekleşmesinde emekleri geçen herkesi yürekten kutluyorum.”dedi.

“Sanat Buluşması” sergisi Küratörleri Ressam Selmani Baki Kocaispir ve Ressam Ünal Kuş yaptıkları konuşmalarda ; Antakya’da uzun bir dönem sanat galerisine sahip olmamasının sıkıntısını uzun bir dönem yaşadıklarını, Özellikle kültürün başkenti olabilecek bir şehirde sanat galerisinin olmamasının  bir çok sanatçıya  ve sanat severlere  büyük sıkıntılar yaşattığının altını çizerek bu sıkıntıyı çözmek adına hamle yapan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın şehre muhteşem bir kültür merkezi kazandırdığının altını çizerek Çevre illerden bir çok üniversitenin Resim Bölümü Öğretim Görevlileri,Öğrencileri ve bölgemizin başarılı ressamlarının yer aldığı sergi ile Cumhuriyet Kültür Merkezi faaliyetlerine start vermenin haklı gururunu yaşadıklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Protokol üyelerinin kurdele kesimi ile açılışı yapılan “Sanat Buluşması” sergisini müzik dinletisi eşliğinde Küratörler Selmani Baki Kocaispir ve  Ünal Kuş ile birlikte gezen Ak Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik,Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz,Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Alper Yıldırım ,Meclis Üyeleri,STK Başkanları çok beğendikleri tabloları yapan ressamları kutlayarak başarılarının devamını dilediler.

Tüm tabloların aynı ölçüde olduğu ve satış fiyatlarının da tek fiyat olarak belirlendiği “Sanat Buluşması” sergisinde yer alan tüm eserler sanat severlerden de tam not aldı.

“Sanat Buluşması” sergisi 13  Ocak tarihine kadar gezilebilecek. (TALİP KÖLEOĞLU)