Büşra Nur Özal’ın BNR Seramik yolculuğu

  • Eklenme Tarihi :18.06.2022 | 14:20

BNR Seramik Kurucusu Büşra Nur Özal, tasarım seramik kupalar ve fincanlarla başlayan yolculuğundan bahsetti.

Büşra Nur Özal’ın BNR Seramik yolculuğu

“Antakya Yaza Merhaba Festivali” kapsamında düzenlenen Bahar Şenliğinde, açtığı standında seramik fincanlar ve kupalarını kupa severlerle buluşturan BNR Seramik Kurucusu Büşra Nur Özal, tasarım seramik kupalar ve fincanlarla başlayan yolculuğundan bahsetti.

27 yaşında ve çocuk gelişimi mezunu olan Özal, 1 Ocak 2022 tarihinde BNR Seramik’i kurduğunu söyledi. Öğretmenlikten esnaflığa adım atmanın cesaret isteyen bir tarafı olduğunu belirten Büşra Nur Özal, bu konuda en büyük desteği eşinden aldığını aktardı.

HAYRANLIĞIM BU YOLA ADIM ATMAMDA ÖNEMLİ ROL OYNADI

BNR Seramiğin kurulmasında fincana olan düşkünlüğünün ve seramik el yapımı kupa sevmesinin önemli rol oynadığının altını çizen Özal, “ Seramik kupalara olan hayranlığım bu yola adım atmamda önemli rol oynadı. Kupalara olan merakım beni böyle bir yola sürükledi aslında. Kahve ve fincan tutkumdan dolayı işin içerisinde kendimi buldum diyebiliriz. Bu yolculuk kolay gibi görünen zor bir yoldu. Uzun bir süre araştırdım. Daha sonra 4 atölye ile anlaştım. 2 atölyeden gelen ürünleri kendim tasarlayıp çizip yolluyorum. Atölyelerde yapıp üretiyorlar ve bana yolluyorlar.  Diğer 2 atölye ise kendileri üretiyor ben onlardan alıyorum. Ve insanların beğenisine sunuyorum” dedi.

GÜN GEÇTİKÇE DAHA FARKLI TASARIMLAR ÜRETİP BÜYÜMEK İSTİYORUM

BNR Seramik yolculuğunun 5 ay önce başladığını belirten Büşra Nur Özal, yolculuğun keyif, emek ve umutlarla devam ettiğini söyleyerek, “BNR Seramik’teki yolculuğuma öncelikle Home ofis olarak değil de küçük bir dükkânda bütün kupa ve fincanları sergileyerek devam etmek istiyorum. Gün geçtikçe daha farklı tasarımlar üretip büyümek istiyorum. İnsanların talepleri çok güzel tasarım fincanlarımız ve kupalarımız çok seviliyor. Buda beni çok mutlu ediyor. Herkesi “bnrseramik” İnstagram sayfamıza davet ediyorum ” dedi. (Haber Merkezi)