BİR TUTAM BİLİM BİR TUTAM ŞENLİK

  • Eklenme Tarihi :15.11.2023 | 15:15
  • Muhabir :Hatay Gazetesi

ÇOMÜ ÇALIŞMALARINA ARA VERMEDİ

BİR TUTAM BİLİM BİR TUTAM ŞENLİK

6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMU)Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü deprem bölgesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 

ÇOMÜ Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü deprem bölgesini unutmayarak “Bir Kitap Bir Mektup” Projesi kapsamında 5 – 10 Kasım tarihleri arasında Hatay’da miniklerle bir araya geldi. Koordinatör Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın ve Sosyal Sorumluluk Proje ekibi Hatay’a 2 kütüphane iyileştirmesi için yola çıkarken proje 4 okul, 2 bin 275 öğrenci ve 1 konteyner kentte yaşayan ve depremden etkilenen vatandaşların yüreğine dokundu. Antakya/ Yüksel Kemal Behzetoğlu Anadolu Lisesi, Hatay Akhisar 125. Yıl İlköğretim Okulu, Antakya/ Sümerler Ortaokulu, Kırıkhan/ Yunus Emre İlkokulu ve İskenderun/ Üsküdar konteyner kentte ÇOMÜ Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü tarafından başlatılan “Bir Kitap Bir Mektup” projesi ile toplanan 6 bin kitap ve etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinlikler kapsamında yüz boyama, balon aktiviteleri, okul duvarlarının renklendirilmesi çalışmaları ile miniklere eğlenceli dakikalar yaşatıldı. Kolunsağ Muflon Sanayi tarafından Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğüne gönderilen pantolonlar ekipler tarafından paketlenerek deprem bölgesinde bulunan ailelere ulaştırıldı.

BİR TUTAM BİLİM BİR TUTAM ŞENLİK

ÇOMÜ Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörü Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın, “Haziran ayında Bir Tutam Bilim Bir Tutam Şenlik projesi için gittiğimizde orada yaşayan miniklere tekrar geleceğimize dair söz vermiştik. Çok kısa bir sürede tekrar organize olarak yeni bir proje olan “Bir Kitap Bir Mektup” projesi kapsamında sözümüzü yerine getirdik. Yaşanan felaketi hiçbir zaman unutmayacağız, ÇOMÜ Sosyal Sorumluluk Proje Koordinatörlüğü olarak her zaman tüm gücümüzle, çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu.