BİLGİ YARIŞMASININ İL BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

  • Eklenme Tarihi :13.04.2022 | 10:00

Gençlik ve Spor Bakanlığının her yıl düzenlemiş olduğu Gençler Arası Kültür Sanat Yarışmalarından Gençler Arası Bilgi Yarışması Hatay İl Finali İskenderun Gençlik Merkezinde yoğun katılımla gerçekleşti.

BİLGİ YARIŞMASININ İL BİRİNCİLERİ BELLİ OLDU

Üniversite ve Lise kategorisi olarak iki oturum halinde gerçekleşen Bilgi Yarışmasında 3 er kişiden oluşan toplamda 61 takım kıyasıya mücadele etti. İl, Bölge ve Türkiye Finalleri aşamaları bulunan yarışmanın ilk basamağı il birinciliği için kıyasıya yarışan takımlardan Üniversite katEgorisinde Kırıkhan Gençlik Merkezini temsil eden “Retro The Band” isimli takım: Mustafa Sünber, Serdar Semih Kahraman, Kerem Ünver Birinci oldu. İkinciliği ise İskenderun Gençlik Merkezini temsilen katılan “Genç Atmacalar” grubu ile Ceyhun Önkibar, Mehmet Berkay Bülbül, Mehmet Telli elde etti.

SİMYACILAR GRUBU ÜÇÜNCÜ OLDU

Lise Kategorisinde ise Yarışmaya İskenderun Gençlik Merkezini temsilen ve Simya Koleji adına katılan “Simyacılar” grubu: Canbey Coşkun, Ceren Dilem Duman, Fatma Ecenaz Kara birinci, yine İskenderun Gençlik Merkezini temsilen Sahil Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına katılan “Sahilin Z Kuşağı” isimli grup: Medine Koç, Zehra Siler, Pakize Kılınç ikinci, yine İskenderun Gençlik Merkezini temsilen Tek Kampüs Okulları adına katılan İgnotus grubu: Emre Kırmızıoğlu, Alp Delibaş, İsmail Akay Aktuna üçüncü oldular.

İskenderun Gençlik Merkezi personeli Ertuğrul Mantar, her yıl olduğu gibi bu yılda gençlerin bilgilerini ölçüp yarıştığı ve eğlendiği bilgi yarışmasını yoğun bir katılımla tamamlandıklarını belirterek “Gönüllü gençlerimize bugün bizlere destek oldukları İçin teşekkür ediyoruz. Birinci olan takımlarımıza ilimizi Antalya’da gerçekleşecek olan bölge finallerinde başarılar diliyoruz” dedi. (Haber Merkezi)