BAŞARI, BİLİMSEL ÇALIŞMA VE EMEK GEREKTİRİR

  • Eklenme Tarihi :22.07.2022 | 10:19

Hatay’ın Defne İlçesi’nde ‘Bilimsel Kollektif Eğitim’ modeliyle adını başarılarla duyurmaya devam eden Ekin Eğitim Kurumları, bu yıl da Türkiye çapında bireysel ve kitlesel başarıya imza atmanın gururunu yaşıyor.

BAŞARI, BİLİMSEL ÇALIŞMA VE EMEK GEREKTİRİR

Hatay’da faaliyet gösterdiği tüm kurumlarında adını altın harflerle yazdıran Ekin Eğitim Kurumları, YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından elde edilen başarıdan dolayı Ekin Koleji Konferans Salonu’nda bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısına Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı David Çağan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul İdarecileri, Öğretmenler, Öğrenci Velileri ve öğrenciler katılım gösterdi.

 

Düzenlenen basın toplantısında Ekin öğrencilerinin YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından yüksek sıralamalara girerek üstün derece elde ettiklerini belirten Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, “YKS 2022 sonuçlarının gösterdiği gibi bu yıl sınav başarısı ciddi düzeyde artmıştır. Tüm branşlarda net ortalamalarının artması üniversite bölümlerinin taban puanlarını da yükseltecektir. Buna rağmen Ekin öğrencileri YKS 2022’de yüksek sıralamalara girerek üstün dereceler elde etmişlerdir. 3 milyon 243 bin adayın TYT’ ye, 2 milyon 56 bin adayın AYT’ ye girdiği YKS’ de Ekin öğrencileri Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel ve Dil olmak üzere tüm alanlarda Türkiye çapında rekor düzeyde kitlesel bir başarıya imza atmışlardır. Elde edilen bu sonuçlarla Ekin Eğitim Kurumları kitlesel ve bireysel başarıda yine en önde yer almıştır.” dedi.

Ekin Eğitim Kurumlarının kurumsallaşmış eğitim sistemiyle her yıl yüzlerce öğrencinin hayalini gerçeğe dönüştürdüğünü ifade eden Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, “İlk 100 binlik sıralama içerisinde 390 öğrencimiz aldıkları derecelerle Türkiye çapında Tıp, Hukuk, Mühendislik ve dengi bölümlere yerleşmeye hak kazanmıştır. Ve daha sayamadığımız yüzlerce öğrencimiz aldıkları puanlarla 4 yıllık çeşitli bölümlere yerleşmeye hak kazanmışlardır. 2022 YKS’ de elde edilen bu sonuçlarla Ekin Eğitim Kurumları başarı geleneğini sürdürerek öğrencileri hedeflerine ulaştırmıştır. Her zaman söylediğimiz gibi başarı bilimsel çalışma ve emek gerektirir. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Ekin Eğitim Kurumları olarak bizler öğrencilerin eğitim süreçlerini çok yönlü kesintisiz bir programla sürdürerek eğitimin tüm gerekliliklerini yerine getirdik. Ekin kurumsallaşmış eğitim sistemiyle her yıl yüzlerce öğrencinin hayalini gerçeğe dönüştürmektedir.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİ EKİN EĞİTİM KURUMLARI’NA DAVET EDİYORUZ

Elde edilen başarıdan dolayı öğrencilerini kutlayan ve tercih yapmak üzere öğrencileri Ekin Eğitim Kurumları’na beklediklerini söyleyen Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, “Ekin olarak 23 yıldır kazandıran başarı geleneğimizi 2022 YKS’de sürdürmenin ve hatta aşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Doğru tercih yapmak, sınavda elde edilen puan kadar önemlidir. Doğru meslek seçimi, öğrencinin hayatını şekillendirir. Ekin Eğitim Kurumları deneyimli rehber öğretmenleri ile yürüteceği tercih çalışmaları için gerekli tüm çalışmaları tamamlamıştır. Tüm öğrencileri ve velileri doğru tercih yapmak üzere kurumlarımıza davet ediyoruz. Ekin Yönetim Kurulu olarak öğrencilerimizin bu yüksek başarısında emeği geçen Ekin idarecilerine, öğretmenlerine, çalışanlarına ve her daim bize güvenen değerli velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Öğrencilerimize ileri ki öğrenim hayatlarında başarılarının devamını dileriz. “Bu başarı hepimizin, bu başarı EKİN ailesinin.” diyerek sözlerini tamamladı. (Haber Merkezi)