Ayakkabı Boyacısı İbrahim Amca 21 Yıldır Aynı Yerde

  • Eklenme Tarihi :24.08.2022 | 09:05

Antakya’nın en merkezi noktası olan Vali Göbeğinde kısa tabureleri üzerine oturmuş, güleryüzlü ve keyifli muhabbeti ile sadece bir ayakkabı boyacısı değil herkesin amcası İbrahim Bayraktar.

Ayakkabı Boyacısı İbrahim Amca 21 Yıldır Aynı Yerde

Yaklaşık yirmibir yıldır aynı yerde ayakkabı boyacılığı yapan İbrahim amcayı tanımayan yok.Ayakkabı boyatın veya boyatmayın yanına yaklaştığınızda sizi hoş geldiniz diyerek karşılayan İbrahim amca devamında da bir çay içermişiniz cümlesini kullanan misafirperver bir esnaf...İşini çok severek icra eden İbrahim amca bir yandan ayakkabıları boyarken bir yandan da uzun yıllara dayanan dostları ile yaptığı muhabbetler ile gününü tamamlıyor. İbrahim amca uygun fiyatlı  boya ücretinin yanında sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekler ile de biliniyor. Örneğin geçtiğimiz yıllarda düzenlenen bir kampanya olan Arakanlı Müslümanlara yardım olayında bir gün boyunca kazandığı parayı bağışlayarak ne denli duyarlı bir insan olduğunu gözler önüne sermiş  bir isim olarak  çıkıyor karşımıza.

2001 yılından itibaren Vali Göbeğinde ayakkabı boyacılığı yaptığını söyleyen İbrahim Bayraktar  yaptığı açıklamasında :” Uzun yıllar aynı noktada kıymetli müşterilerime hizmet vermenin mutluluğunu yaşadım. Yıllardır verdiğim hizmette her zaman önemsediğim hijyen konusunda son yıllarda tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını süreci ve sonrasında tedbirleri dahada arttırarak hizmet veriyorum.Ayakkabı boyacılığı yaparken buraya gelen birbirinden kıymetli dostlar ile muhabbet yapmaktan son derece mutluluk duyuyorum. Yirmibir  ayakkabısını boyadığım müşterilerim var.İşimi en güzel biçimde yapmak adına var gücüm ile çalışacağım.Gelmek isteyen herkesi Vali Göbeğindeki mekanıma bekliyorum.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)