Av. Şahin Akbay dualarla son yolculuğuna uğurlandı

  • Eklenme Tarihi :06.07.2022 | 10:23

Hatayspor’un eski yöneticilerinden, Hatay Barosu Üyesi ve Armutluspor’un kurucularından Avukat Şahin Akbay, edilen dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Av. Şahin Akbay dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Akbay’ın Armutlu Camisi’nde kılınan cenaze namazına Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Hatay Barosu Başkanı Hüseyin Cihat Açıkalın, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, DEVA Partisi il Başkanı Sabit Coşkun, Hatayspor’un eski Teknik Direktörlerinden Mehmet Hünkaroğlu, Mehmet Coşar, Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, meslektaşları ve Akbay ailesinin yakın dost ve akrabaları katıldı.

Bir süredir tedavi gördüğü Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat eden Avukat Şahin Akbay için ilk tören Hatay Barosunda düzenlendi.

Sabah saatlerinde yıllardır görev yaptığı Hatay Adliye Sarayı’nda bulunan Hatay Barosu’na getirilen Akbay’ın cenazesi burada düzenlenen törenin ardından cenaze namazının kılınacağı armutlu Camii’sine getirildi.Burada tabutunun üzerine arkasında Şahin akbay yazılı Armutluspor’un 10 numaralı forması ve avukatlık cüppesi konuldu. Akbay’ın cenaze namazı, öğle namazının ardından kılındı. Kılınan cenaze namazının ardından cenaze arabasına kadar edilen dualar eşliğinde omuzlarda taşınan Akbay’ın cenazesi Gültepe mezarlığında bulunan aile kabristanında toprağa verildi. (Haber Merkezi)