Ateşer, Engelliler Konfederasyonu Genel Sekreteri Oldu

  • Eklenme Tarihi :01.08.2022 | 10:32

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yapılan Türkiye Engelliler Konfederasyonu 6. Olağan genel kurulunda Başkanlığa seçilen Mustafa Özsaygı’nın listesinde yer alan Hüseyin Ateşer Genel Sekreter oldu.

Ateşer, Engelliler Konfederasyonu Genel Sekreteri Oldu

Ateşer konu ile ilgili yaptığı açıklamasında:” 25-26.06.2022 tarihinde Ankara’da yapılan Türkiye Engelliler Konfederasyonu 6. Olağan genel kurulunda yapılan seçim sonucunda sayın Mustafa Özsaygı başkanlığında Engelliler Konfederasyonu Genel Sekreterliği görevine seçilmiş bulunmaktayım.

35 yılını “ Engelli Hareketine” hizmet  noktasında geçiren şahsım , bu kutsal davanın her kademesinde görev almıştır.Engelli kardeşlerimizin erişilebilirlik, eğitim, spor, istihdam ve sağlık başta olmak üzere tüm sorunlarını çözme konusunda; Birleşmiş Milletler Engelli Hakları sözleşmesi 5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanunun’larında yer alan “ Hak Temeli” mücadelemizde engeli hareketini ileriye götürme çabamız devam edecektir. Türkiyenin en büyük Sivil Toplum kuruluşu olmaya aday Türkiye Engelliler Konfederasyo’nunun hak temeli çalışmaları, proje odaklı çalışmaları ve toplumun engelli kardeşlerimizi ilgilendiren tüm sorunlarına çözüm bulma etkenli faaliyetleri örnek teşkil etmektedir.

Hatay ilimizde yaşayan ve ilimizi temsilen Engelliler Konfederasyonu kadın’dan sorumlu yönetim kurulu üyesi başkan yardımcısı görevine seçilen Neslihan Seçkin Kanuncu ve uluslar arası ilişkilerden sorumlu komisyon görevine seçilen yönetim kurulu üyesi Hasan Ateş’İ tebrik eder;

Başta Türkiye Engelliler Konfederasyonu başkanımız Mustafa Özsaygı’ya, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, üye dernek ve federasyonlara, yanımızda olan ve bizimle yol yürüyen dostlarımıza şükranlarımı sunarım.”dedi. (TALİP KÖLEOĞLU)