Atatürk minnet ve özlemle anıldı

  • Eklenme Tarihi :10.11.2022 | 10:53

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 84. Yıldönümünde Hatay’da minnet ve özlemle anıldı.

Atatürk minnet ve özlemle anıldı

Antakya Atatürk anıtında düzenlenen anma töreni Hatay Valisi Rahmi Doğan, Garnizon Komutan Vekili Selamettin Beşbaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın anıta çelenk sunması ile başladı. Ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde 2 dakikalık saygı duruşuna geçildi. Sirenler 2 dakika boyunca Gazi Mustafa Kemal Atatürk için çaldı. Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşımızla devam eden törende Vali Rahmi Doğan Anıt Şeref Defterini imzaladı. Vali Doğan Anıt Şeref Defterine şunları yazdı; “Aziz Atatürk, ebediyete irtihalinizin 84’üncü sene-i devriyesinde, minnet ve şükranlarımızı sunmak üzere manevi huzurunuzdayız. Türkiye’yi işaret ettiğiniz muasır medeniyet hedefine ulaştırmak, bölgemizde ve dünyada lider ülkelerden biri haline getirmek için yapacağımız çalışmalarda, sizin, şehitlerimizin ve gazilerimizin sergilediği eşsiz mücadele ve fedakârlık ruhu bizlere daima rehber olacaktır.

 

‘En Büyük Eserim’ diyerek bizlere emanet ettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti Devletini, ilelebet payidar kılmak ve daha ileriye taşımak için yorulmadan, usanmadan çalışmaya devam edeceğiz.

Türk milletinin istiklali ve istikbali uğruna yaptıklarınız için sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Ruhunuz şad olsun.”

Törene ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, STK başkanları, temsilcileri, öğrenciler ve askeri erkan katıldı. Anma töreni Hatay Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle devam etti.