Atamıza Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Vardır!

  • Eklenme Tarihi :10.11.2022 | 09:19

Cumhuriyet Halk Partisi Antakya İlçe Başkanı Ümit Kutlu, 10 Kasım Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, Atatürk’ü anlamaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu söyledi.

Atamıza Her Zamankinden Daha Fazla İhtiyacımız Vardır!

Başkan Kutlu, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Atatürk, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir. Türk milleti, sarsılmaz bir inançla sahip çıktığı ve koruduğu Cumhuriyeti ve onun temel ilkelerini daha ileriye taşıma azim ve kararlılığındadır.

Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk milletinin ‘Ulusal Mücadele ve Çağdaşlaşma Lideri’ olarak kalmamış, tüm dünyaya örnek olan engin düşünceleriyle çağdaş bir uyanışın öncüsü ve evrensel bir hareketin de kaynağı olmuştur. ‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları olarak, tüm insanlığın üzerinde uzlaştığı bu büyük şahsiyeti, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde, her zamankinden daha fazla anlamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.  Büyük Önder Atatürk; yüce milletimizin emrinde, onun güven ve gurur kaynağı olmaya devam edeceğimize manevi huzurunuzda söz veriyoruz.

Ebediyete intikalinin 84. Yıl dönümünde, Ulu Önder Atatürk ve Silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” Dedi.