ASBEST SOLUMAK İSTEMİYORUZ!

  • Eklenme Tarihi :20.09.2023 | 15:27
  • Muhabir :

6 Şubat felaketinin ardından halk sağlığını tehdit eden asbeste dikkati çeken CHP’li Nermin Yıldırım Kara “Asbest solumak istemiyoruz. Hatay’ın sesini duyan var mı?” diyerek isyan etti.

ASBEST SOLUMAK İSTEMİYORUZ!

Kara, “Çernobil ve Karadeniz bölgesinde yarattığı etki arasındaki bağlantıyı kurabilenler, benzer bir riskin önlem alınmazsa Hatay için de geçerli olduğundan şüphe duymamalı” diyerek karar vericilere eyleme geçmesi çağrısında bulundu.

CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, ‘aspest’ uyarısı yaparak “Asbest solumak istemiyoruz. Sizlere defalarca; tarım alanlarına, yeraltı su kaynaklarına, yerleşim alanlarına moloz dökmeyin dedik. En basiti solunum yolu hastalıkları olan birçok durumla karşılaşacağız” ifadelerini kaydetti.

KARADENİZ’İN YAŞADIĞINI HATAY DA YAŞAYABİLİR

Kara konuya ilişkin şunları söyledi:

Çernobil ve Karadeniz bölgesinde yarattığı etki arasındaki bağlantıyı kurabilenler, benzer bir riskin önlem alınmazsa Hatay için de geçerli olduğundan şüphe duymamalı.

Hatay, hem halk sağlığı hem de akıl sağlığı açısından belki de şu an en riskli kent durumunda. Bir kent halkı, azala azala, tükene tükene Atatürk’ün “şahsi meselesine” sahip çıkmak için direniyor. Peki bu durum ne kadar sürdürülebilir? Bu fedakârlığın bedeli bu sahipsizlik mi olmalı? Hatay’ın sesini duyan var mı?” (Haber Merkezi)