Amaç Eğitimin Kalitesini Arttırmak!

  • Eklenme Tarihi :14.10.2022 | 12:18

Hatay İl Millî Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Hatay'da eğitimin kalitesinin artırılması ve amacıyla İlçe ziyaretlerine devam ediyor.

Amaç Eğitimin Kalitesini Arttırmak!

EĞİTİM FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

İl Müdürü Büyük çeşitli ziyaretlerde bulunmak, bir dizi programlara ve toplantılara katılmak üzere Erzin’e gitti. Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Büyük, ilk olarak Erzin İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Kenanoğlu ile birlikte, Erzin İlçe Kaymakamı Osman Demir'i ve sonrasında Erzin İlçe Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu'nu makamlarında ziyaret ederek Erzin ilçesi ile ilgili eğitim öğretim faaliyetleri ve yatırımlarla ilgili görüş alış verişinde bulundu. Ziyaretin sonrasında Erzin İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen Mevlid-i Nebevi etkinlik programına katıldı ve Cumhuriyet İlkokulunda düzenlenen Pictes Projesi Sosyal Uyum Etkinlikleri Bilim Şenliğini ziyaret edip, öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi. Etkinlikler sonrasında Şehit Oğuzhan Ekiz İmam Hatip Ortaokulu toplantı salonunda okul ve kurum müdürleri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Büyük; Okul öncesi eğitimin arttırılması, temel eğitimde ödeneklerin zamanında ve yerinde kullanılması, Tübitak, Teknofest, Erasmus, etwinning projelerine katılımın sağlanması, Özel Eğitim öğrencilerinin velilerine halk eğitim kurslarının açılması, Aile eğitimlerinin ve halk eğitim merkezlerinin kurs sayısının arttırılması, kütüphanelerin aktif kullanımı, kütüphanede ki kitap sayılarının artırılması konularında toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sonrasında Şükrü Paşa Ortaokulu, 24 derslikli Yeşilkent Anadolu Lisesi'nin inşaat alanını ve Kültür Varlığı olarak tescillenen Atatürk Ortaokulu eski binasını ziyaret ederek yapılan çalışmalar ile ilgili İlçe Milli eğitim müdüründen bilgi aldıktan sonra, Hayırsever Ganioğulları tarafından desteklenen ve yapımı devam eden Gani Güven Gökdere Köy Yaşam Merkezini ziyaret etti.   Son olarak Büyük, Gökdere Cemil Meriç Anaokulu öğrencileri ile öğrencilerle birlikte zeytin toplama ve kırma etkinliğine katıldı. Erzin programı süresince İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük'e Erzin İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Kenanoğlu eşlik etti.