AKADEMİSYEN, UZMAN VE TEKNOKRATLAR HATAY İÇİN BİRARAYA GELİYOR

  • Eklenme Tarihi :13.10.2023 | 13:19
  • Muhabir :

HABER MERKEZİ

AKADEMİSYEN, UZMAN VE TEKNOKRATLAR HATAY İÇİN BİRARAYA GELİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan Hatay Planlama Forumu’nun, ‘’Kritik Yaşam Altyapıları Odağında Hatay’ı Yeniden Düşünmek’’ adlı çalıştayı, 19 Ekim Perşembe günü Ankara’da 09.00’da gerçekleştirilecek.

TOBB’un Söğütözü ETÜ Yerleşkesinde yapılacak çalıştayda, Hatay’daki sağlık, hukuk, çevre sorunları, ulaşım, lojistik, imar, yapılaşma ve yerleşim konuları ele alınacak ve tarihi- kültürel varlıklar, afet yönetimi ve iletişimi, çalışma, istihdam ve kentin sorunları için çözüm önerileri sunulacak.

Bir gün içinde eş zamanlı olarak üç eksende yapılacak çalıştaylar, proje ekibi tarafından hızlıca değerlendirilerek gün sonunda katkı veren uzmanlar grubu ile paylaşılacak.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Prof. Dr. Koray Velibeyoğlu, TEPAV Yöneticisi Prof. Dr. Güven Sak’ın da konuşma yapacağı çalıştayda, HBB yöneticileri şehrin son durumu ve ihtiyaçları konusunda bilgiler aktaracak.

Hatay’daki aktörlerin de katılımı ile 26 Ekim 2023 tarihinde de benzer içerik ve tasarım ile düzenlenecek çalıştay, yerelden ve bölgeden de katkıların alınmasını amaçlıyor.

Çalıştaya Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın da katılması bekleniyor.