ADIM ADIM İKTİDARA YÜRÜYORUZ - Hatay Gazetesi

ADIM ADIM İKTİDARA YÜRÜYORUZ

  • Eklenme Tarihi :21.12.2022 | 13:11
  • Muhabir :

CHP Erzin İlçe Başkanlığında partiye yeni katılan 147 üyenin 40 üyesine rozet takıldı.

ADIM ADIM İKTİDARA YÜRÜYORUZ

Etkinlikte konuşan CHP Hatay İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar, 20 yıllık Ak Parti iktidarında huzurlarının kalmadığını belirterek, “Adım adım iktidara yürüdüğümüz bu günlerde böyle bir tablo ile karşılaşmak beni fazlasıyla mutlu etti. İnanın görevim esnasında mutlu olduğum en güzel günüm bu desem yeridir.

Size, birkaç gün önce hakkında ceza verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Ekrem  İmamoğlu'ndan bahsedeceğim. 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde iki kez seçilen bir belediye başkanına hüküm veriliyor. Adaletin olmadığı bir yerde ne demokrasiden bahsedebiliriz ne de huzurdan. 20 yıllık AKP hükümetinde ne huzurumuz kaldı ne de ekonomimiz. Komedyene benzeyen bir Hazine ve Maliye Bakanı, milletin huzurunu kaçıran İçişleri Bakanına diyecek birşey bulamıyorum.” dedi.

KAPI KAPI DOLAŞIN

Partililerinden kapı kapı dolaşıp iktidarın olumsuzluklarını anlatmalarını isteyen Parlar, “ Cinsel istismara uğrayan 6 yaşındaki bir kız çocuğunun içler acısı hali. Ve bu yüz kızartıcı suçu işleyenlere zoraki verilen tutuklama kararı. En erken 4, en geç 6 ay sonra bir seçime gideceğiz. Bu seçimi kazanamazsak sürpriz olur. Adım adım iktidara yürüyoruz. Bu iktidardan biran önce kurtulmalıyız. Sizlerin, kapı kapı dolaşıp vatandaşlarla bu iktidarın olumsuzluklarını anlatmanızı istiyorum" diye konuştu.

YENİ ÜYELERİMİZİ KUTLUYORUM

CHP İl Başkanı Parlar'ın konuşmasının ardından Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu da, "İl başkanımız zaten gereken konuşmayı fazlasıyla yaptı. Sayın İl Başkanımız ülkemizde gelişen üzücü olayları tek tek anlattı. Aramıza katılan yeni üyelerimizi kutluyorum. Rozet takma etkinliğini düzenleyen CHP Erzin İlçe Başkanı Yalçın Elmasoğlu'na, Kadın Kollarına ve Gençlik Kollarına teşekkür ederim" dedi.

Konuşmaların ardından CHP’ye katılan 147 kişiye parti rozetleri takıldı. (Haber Merkezi)