61 GÜNDÜR ADALET ARIYORUZ

  • Eklenme Tarihi :30.06.2022 | 07:56

Hatay Akademik Meslek Odaları Koordinasyon Kurulu (HAMOK) Dönem Sözcüsü Cem Hüzmeli, 61 gündür adalet aradıklarını bildirdi.

61 GÜNDÜR ADALET ARIYORUZ

Hüzmeli yaptığı yazılı açıklamada, “Gezi davasındaki hukuksuz tutuklamalara karşı, TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi’nin başlatmış olduğu ve HAMOK bileşeni odalar olarak ev sahipliğimizde haftalık periyotlarla gerçekleştirilen Adalet Nöbeti’ni arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar sürdüreceğimiz ve tüm hukuk dışı uygulamalara karşı mücadeleye devam edeceğimiz hususunda kamuoyunu bilgilendirmiştik.” dedi.

OLAYLAR BİZİ DERİNDEN ÜZDÜ

Arkadaşlarının özgürlüklerinden haksız nedenlerle mahrum edilmesinin üzerinden 64 gün geçtiğini ve kendilerinin 61 gündür adalet aradıklarını belirten Hüzmeli, “Bu süreçte Gezi Davasında tutuklanan Mücella Yapıcı’nın basında yer alan yazısından; ağız ve diş sağlığı hizmeti alırken kelepçelerinin çıkartılmadığı ve tıbbi bilgilerinin kendisine değil, cezaevi görevlilerine verildiği üzüntüyle öğrendik.

Bu olaylar "Sağlık çalışanları olarak bizleri derinden üzmüştür. Bir İnsan,bir yönetici ve bir Hekim olarak bizler başta Mücella Yapıcı olmak üzere tüm kamuoyundan özür dileriz.”          

ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUZ

“Konuyla ilgili araştırma, yazıda bahsi geçen hastanenin bulunduğu yer itibariyle İstanbul Diş Hekimleri Odası tarafından yapılacaktır. Ancak belirtmek gerekir ki, hastalar için savunulan standartlar esas olarak tutuklu ve hükümlüler için de geçerlidir. Ve özel olarak belirtilmelidir ki 70 yaşından büyük, eğitimli ve kovsanız bu ülkeden başka bir yere gönderemeyeceğimiz değerli insan Mücella Yapıcı’nın diş tedavisi sırasında, nasıl bir kaygı ile kelepçelerinin açılmaması kararı verildiğini anlamakta güçlük çekiyoruz. İnsan ve hekim olmanın onurunu asla unutmadan, siyasi hangi parti olursa olsun mesleğimizin gereğini yapmalıyız. Bizler Mücella Yapıcı ablamızdan ve tüm kamuoyundan bir kez daha özür diliyor, soruşturmanın takipçisi olacağımızı iletiyor, Gezinin bütün değerleri ve tutuklu arkadaşlarımız bırakılıncaya kadar adalet,eşitlik ve özgürlük mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi halkımızla paylaşmak istiyoruz.” dedi. (Haber Merkezi)