56 FİRMA ONURLANDIRILDI

  • Eklenme Tarihi :26.08.2022 | 09:34

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile Antakya Ticaret Borsası müşterek ödül töreni düzenledi.

56 FİRMA ONURLANDIRILDI

Hatay Valiliği Meclis Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Yayman, CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar ve iş insanları katıldı.

Törende konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, üretime dikkat çekerek, kendi kendine yeten ülkelerin gelecekte dünyanın lider ülkeleri olacağını söyledi.

Ödül gecesinde birlik ve beraberlik mesajları veren Hisarcıklıoğlu, “Bugün birlikte durmayı başaran ve birlikte hareket eden şehirler ve ülkeler ayakta kalabiliyor. Markalaşıyor büyüyor. Lütfen birbirinizi ötekileştirmeyin. Dinine, ırkına, mezhebine, diline, siyasi fikrine göre insanlara davranış şekilleri üretmeyin. Allah’u taela isteseydi hepimizi aynı yaratırdı. Farklı yarattı ve yaratıkların en asili diye biz insanları hayvanlardan ayırdı. Şunu asla unutmayalım. Bugün birlikte hareket eden şehirler ve ülkeler kazanıyor. Büyüyorlar ve marka değeri kazanıyorlar. Biz millet olarak zor günlerde bir ve beraber olmayı biliyoruz. Mesela ülke zora girdiğinde topyekun birlikte hareket ediyoruz. Ancak o tehlike geçtiğinde herkes salıveriyor.” dedi. 

Gecede, Antakya Ticaret Borsası Başkanı Ali Celal Mursaloğlu, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, CHP İl Başkanı Hasan Ramiz Parlar ve Ak Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’da birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından geçilen ödül töreninin, ilk Kategorisinde, bölgenin ve İlimizin kalkınmasında rol oynayan, vergi ödeyen, üreten, ihracat yapan ve istihdam sağlayan, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nda 50. Yılını dolduran firmalara ödüllerini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu verdi. Ardından İstanbul Sanayi Odası ve TOBB’dan Özel Ödül Alan Firmalara ödülleri verildi.

Antakya Ticaret Borsası’nın firma ödüllerinde ihracat, Zeytinyağı, Pamuk, kategorisinde ödüle layık görülen 13 firmaya ve diğer kategorilerde ödüle layık görülen 4 firmaya ödülleri TOOB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve ATB Başkanı Ali Celal Mursaloğlu tarafından verildi. Ardından Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nda 40 yılını dolduran 23 firmanın temsilcilerine, en çok kadın ve engelli istihdamı sağlayan 7 firmaya ödüllerinin verildiği gece, Antakya Ticaret Borsası ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan toplam 56 firmaya ödül verilen gece objektiflere verilen aile pozu ile sona erdi. (Haber Merkezi)