42 Yıl Sonra Buluştular

  • Eklenme Tarihi :02.08.2022 | 09:27

11 Fen C sınıfı 1979-80 mezunları sınıf arkadaşları ile yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek bu güzel organizasyonu düzenleyen arkadaşlarına teşekkür ettiler.

42 Yıl Sonra Buluştular

1980’li yılların öğrencileriydi onlar.Farklı dinler ve farklı mezheplerden bir araya gelmiş tamamen derslerine odaklanmış,Her hangi bir olay karşısında da kenetlenmiş başarılı öğrencilerin oluşturduğu Antakya Merkez Lisesinin 11 Fen C sınıfından bahsediyorum.Mezun olmalarının üzerinden tam 42 yıl geçti ve onlar 42 yıl sonra sınıf arkadaşları Kenan Kantarcı’nın organizasyonunda bir araya geldiler.Kimi hala Hatay’da idi,Kimi ise başka şehirlerde hayatlarını sürdürüyorlardı ama söz konusu sınıf arkadaşları ile buluşma oldu mu hepsi de sözleştikleri saatte Antakya’da oldular.Yılların verdiği özlem ile önce bir kucaklaştılar ardından da bol bol hasret giderdiler.

11 Fen C sınıfı 1979-80  mezunları Eski Antakya sokaklarında attıkları tur esnasında bol bol hatıralarını yad ettiler.Luwi Restaurant’ta yemek yenilirken yine anılar başroldeydi.Ve hatta Dünya’nın aydınlatılmış ilk caddesi olan Kurtuluş caddesinin buram buram tarih kokan Affan Kahvesinde meşhur haytalılar kaşıklanırken yine anılar ve kahkaha sesleri eksik olmadı.

Unutulmaz bir gün yaşadıklarını ifade eden  11 Fen C sınıfı 1979-80  mezunları sınıf arkadaşları ile yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek bu güzel organizasyonu düzenleyen arkadaşlarına teşekkür ettiler.

Tam tamına 42 yıl sonra bir araya gelebilmek tarif edilemez bir duygu diyerek sözlerine başlayan Kenan Kantarcı :” Antakya Merkez Lİsesi 1979-80 mezunları olarak bir aradaydık... O zor dönemlerin koşullarında, bizlerin sarsılmayan birlik ve beraberliği dün kendini yine gösterdi... Sevgimiz, saygımız, sıcaklığımız kardeşlik duygularımız her şey yerli yerindeydi ve yerinde kalmaya devam edecek kesinlikle...

Bizler o dönemde de kardeşlik duygularımızı her şeyin üstünde tutarak bu tabloyu bugüne kadar canlı ve sapasağlam tutabildik...

Sevgili öğretmenlerimizi tek tek anarak kulaklarını çınlattık hep. Ve en kısa zamanda sevgili öğretmenlerimiz ve Merkez Lisesi okuyanlarıyla bir araya gelmek üzere projemizi başlattık. Önümüzde ki zaman diliminde bu toplantıyı çok geniş katılımlı okul çapında düzenleyerek bir araya geleceğimizi ümit ediyoruz.

Bu birlik ve bütünlüğümüzün tüm ülkeye örnek olması dileklerimle..”dedi.

Kenan Kantarcı aynı zamanda şuan için sadece sınıf arkadaşları ile gerçekleştirdikleri buluşmayı arkadaşları ile birlikte kurdukları bir ekip ile o dönemlerin Antakya Merkez Lisesi mezunu diğer sınıflar ve Öğretmenleri ile birlikte daha geniş bir katılımla Eylül ayında gerçekleştirmeyi planladıklarının müjdesini vererek bu anlamda çalışmaların tam gaz devam ettiğini söyledi. (TALİP KÖLEOĞLU)